جنجال بر سر فروش گیره هایی برای رانندگی بدون کمربند ایمنی

جنجال بر سر فروش گیره هایی برای رانندگی بدون کمربند ایمنی
نگارش از Euronews

هر چند ظاهرا فروش این گیره ها غیرقانونی نیست اما مدافعان ایمنی جاده ای فروش چنین گیره هایی را «کاملا نامناسب» ارزیابی کرده اند.

کاربران اینترنتی در چند کشور اروپایی می توانند گیره هایی را به صورت آنلاین خریداری کنند که به آنها اجازه می دهد بدون کمربند ایمنی به رانندگی بپردازند.

نتیجه بررسی یورونیوز نشان می دهد که گیره هایی به شکل سگک های کمربند ایمنی بر روی پایگاه های اینترنتی «آمازون» (Amazon) و «ای‌بی» (Ebay) به فروش می رسد که فاقد کمربند ایمنی هستند. رانندگان و سرنشینان خودروها با استفاده از این گیره ها می توانند از زنگ هشدارآمیز در خودروهای مدرن که هنگام وصل نبودن کمربند ایمنی به صدا در می آید جلوگیری کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هر چند ظاهرا فروش این گیره ها غیرقانونی نیست اما مدافعان ایمنی جاده ای فروش چنین گیره هایی را «کاملا نامناسب» ارزیابی کرده اند. به گفته آنها استفاده از این گیره ها جان رانندگان و دیگر سرنشینان خودروها را در معرض خطر قرار می دهد.

کوین کلینتون، رئیس بخش ایمنی جاده ای در سازمان «مجمع سلطنتی جلوگیری از تصادفات» در بریتانیا می گوید: «ما می دانیم که برخی از افراد در عدم استفاده از کمربند ایمنی مصمم هستند اما فروش این ابزارها [گیره ها] تنها آنها را [به این کار] ترغیب خواهد کرد.»

شرکت های «آمازون» و «ای‌بی» از اظهارنظر در مورد فروش این گیره ها خودداری کرده اند.

بیشتر بخوانید:

خطرناکترین کشورهای اروپایی برای رانندگی کجاست؟

**

هموارترین و ناهموارترین جاده‌های جهان متعلق به کدام کشورهاست؟

**

نصب دکمه کمک‌رسان فوری در خودروهای اروپایی الزامی شد

**

مطالب مرتبط