Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حمله انتحاری داعش در شمال افغانستان به کشته شدن شماری از نیروهای طالبان انجامید

حمله انتحاری داعش در شمال افغانستان به کشته شدن شماری از نیروهای طالبان انجامید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گزارش آسوشیتدپرس به نقل از عبدالقیوم باقی زوی، رئیس پلیس ولایت سرپل، بمب‌گذاری انتحاری روز سه‌شنبه در حالی رخ داد که ریش‌سفیدان وسوالی صیاد نیز در این مراسم حاضر بودند. وی افزود که ۵ نیروی طالبان نیز در میان کشته شدگان این حمله بوده‌اند.

آگهی

حمله انتحاری گروه داعش در ولسوالی صیاد، در شمال افغانستان بیش از ۲۰ کشته و تعدادی زخمی برجای گذاشت که تعدادی از نیروهای طالبان از جمله یکی از فرماندهان این گروه نیز در میان قربانیان بودند.

عبدالقیوم باقی زوی، رئیس پلیس ولایت سرپل نیز با اعلام این خبر گفت که نیروهای داعش و گروه طالبان در روزهای اخیر در شمال افغانستان با یکدیگر درگیر شده و بیش از ۱۰۰ نفر از جنگجویان هر دو طرف در این درگیری‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش آسوشیتدپرس به نقل از این مقام پلیس افغانستان، بمب‌گذاری انتحاری روز سه‌شنبه در حالی رخ داد که ریش‌سفیدان ولسوالی صیاد نیز در این مراسم حاضر بودند. وی افزود که ۵ نیروی طالبان نیز در میان کشته شدگان این حمله بوده‌اند.

از سوی دیگر برخی رسانه‌های افغانستان به نقل از ذبیح‌الله امانی سخنگوی والی سرپل اعلام کردند که دو مهاجم انتحاری وابسته به داعش حوالی ساعت ۱۱ صبح روز سه‌شنبه ۲۶ ماه سرطان (تیرماه) به مراسم فاتحه (ختم) یکی از فرماندهان طالبان حمله کردند و در این حمله ۱۵ تن از نیروهای طالبان کشته و ۵ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

تا این لحظه هیچ اظهار نظری رسمی از سوی گروه طالبان و گروه داعش درباره این حمله انتحاری اعلام نشده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

داعش مسئولیت حمله تورنتو را برعهده گرفت

گسترش نظارت با دوربین توسط طالبان؛ آیا شرکت چینی طرح امنیتی آمریکا یا ترکیه را اجرا می‌کند؟

افزایش تنش میان اسلام‌آباد و کابل؛ طالبان: ده‌ها پاکستانی در حملات اخیر داعش در افغانستان دست داشتند