حمله هوایی نیروهای دولتی در جنوب غرب سوریه دست کم ۱۵ کشته بر جای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حمله هوایی نیروهای دولتی در جنوب غرب سوریه دست کم ۱۵ کشته بر جای گذاشت

بمباران روستایی در جنوب غربی سوریه از سوی نیروهای دولتی مورد حمایت روسیه، روز سه شنبه دست کم ۱۵ کشته بر جای گذاشت.

این آمار در حالی از سوی خبرگزاری فرانسه منتشر شده است که یک سازمان خیریه پزشکی موسوم به UOSSM می‌گوید بمباران در این منطقه در روستای عین التینه صورت گرفته که طی آن دست کم ۱۰ نفر کشته شده‌اند و بیشتر قربانیان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

احمد الدبیس مدیر امور سلامت خیریه UOSSM گفته است که این حمله هوایی یک مدرسه را هدف قرار داده که علاوه بر کشته شدگان، دست کم ۳۵ زخمی نیز بر جای گذاشته است.

نیروهای دولتی سوریه بیش از یک ماه است که عملیاتی را در این منطقه آغاز کرده‌اند.

گریختن سوری‌های جنوب غرب به سوی مرز اسرائیل

از سوی دیگر همزمان با این بمباران، ده‌ها نفر از ساکنان جنوب غرب سوریه به سمت مرز اسرائیل در منطقه اشغالی بلندی‌های جولان گریخته‌اند و به نقطه تحت کنترل اسرائیل نزدیک شده‌اند. نیروهای نظامی اسرائیل با استفاده از بلندگوهای دستی به افرادی که منطقه اشغالی بلندی‌های جولان تحت کنترل اسرائیل نزدیک شده بودند هشدار دادند که از منطقه دور شوند.

در ماه گذشته ده‌ها هزار نفر از مردم جنوب غربی سوریه به سوی منطقه اشغالی بلندی‌های جولان گریخته‌اند که با هشدار نیروهای اسرائیلی مواجه شده‌اند.

اسرائیل و اردن اعلام کرده‌اند که به سوری‌های گریخته از جنگ اجازه نمی‌دهند که از مرز عبور و وارد کشورهایشان شوند.

پیشروی نیروهای بشار اسد در جنوب غرب سوریه

همچنین روز سه‌شنبه نیروهای دولتی سوریه موفق شدند با برافراشتن پرچم سوریه بر تپه الحرا در منطقه القنیطره در بلندی‌های جولان تحت کنترل سوریه مخالفان دولت را در این منطقه شکست دهند.

نیروهای سوریه بیش از یک ماه است که با پشتیبانی روسیه عملیاتی را در نزدیکی مرز اسرائیل آغاز کرده‌اند تا مخالفان را از این منطقه پاکسازی کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید