Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وزیر اقتصاد ایران: از دریافت‌کنندگان «سود اتفاقی» مالیات می‌گیرم

مسعود کرباسیان، وزیر اقتصاد ایران
مسعود کرباسیان، وزیر اقتصاد ایران Copyright عکس: ایسنا(برنا قاسمی)
Copyright عکس: ایسنا(برنا قاسمی)
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر اقتصاد ایران از اجرای قانونی اخذ مالیات از دریافت‌کنندگان «سود اتفاقی» همچون خریداران عمده ارز و سکه در اقتصاد ایران خبر داد.

آگهی

وزیر اقتصاد ایران از اجرای قانونی اخذ مالیات از دریافت‌کنندگان «سود اتفاقی» همچون خریداران عمده ارز و سکه خبر داد.

به گزارش ایرنا، مسعود کرباسیان، وزیر اقتصاد ایران دریافت‌کنندگان «سود اتفاقی» را خریداران عمده ارز و سکه و موسسات و آژانس‌های مسافرتی «سوء استفاده کننده از ارز مسافری» عنوان کرد و وعده داد که پرونده این افراد از حیث فرار از پرداخت مالیات و اقدام به پولشویی از سوی سازمان امورمالیاتی ایران مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در همین حال، خبرگزاری ایسنا نیز از قول آقای کرباسیان نوشته که پرونده مالیاتی وارد‌‌کنندگان کالا با ارز دولتی ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی نیز با هدف ممانعت از پولشویی این افراد و اخذ مالیات از آنها، خارج از نوبت مرسوم بررسی خواهد شد.

به گفته او در صورتی که واردکنندگان با ارز یارانه‌ای و دولتی از جمله واردکنندگان خودرو درآمدی بیش از آن چه که ابراز کرده‌اند کسب کرده باشند، سازمان مالیاتی ضمن شناسایی درآمدهای آن‌ها با این گروه به مثابه افرادی که «فرار مالیاتی» انجام داده‌اند، برخورد خواهد کرد.

وزیر اقتصاد ایران همچنین تصریح کرده که سازمان‌های نظارتی مانند تعزیرات، بازرسی کل کشور و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان هم با گروهی که کالاهای وارداتی با ارز رسمی را با قیمت بالاتر فروخته باشند، در نهایت جدیت برخورد خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

سه ماه پیش، دولت ایران در واکنش به ایجاد محدودیت‌های ایالات متحده آمریکا برای نقل و انتقال ارز به ایران و با هدف ممانعت از ادامه روند صعودی نرخ ارز در بازار آزاد ایران، از آغاز اجرای سیاست ارز تک نرخی با قیمت هر دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومان خبر داد.

در پی این اقدام و اعلام خروج یک جانبه ایالات متحده آمریکا از توافق هسته‌ای قدرت های جهانی با ایران که به منزله تحمیل موج تازه‌ای از تحریم‌های اقتصادی علیه ایران بود، نرخ دلار در بازار آزاد بار دیگر روند صعودی به خود گرفت و از مرز ۸ هزارتومان عبور کرد.

در چنین شرایطی بانک مرکزی برخی واردکنندگان کالا را متهم کرد که کالاهای واردشده با دلار دولتی۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را در بازار بر اساس نرخ دلار ۸ هزارتومانی قیمتگذاری کرده و فروخته‌اند. در همین حال عده‌ای با عناوینی همچون سلطان سکه متهم شدند که با خرید عمده ارز و سکه ضمن دامن زدن به جهش قیمت ارز، سودهای کلانی کسب کرده‌اند.

بر همین اساس سید علی خامنه‌ای، رهبر ایران روز یکشنبه در دیدار با اعضاء دولت این کشور خواستار برخورد قاطع با متخلفان اقتصادی در ایران شد. وزیر اقتصاد ایران نیز آغاز سختگیری‌های مالیاتی و اخذ مالیات از دریافت‌کنندگان سود اتفاقی را در راستای اجرای دستور رهبر ایران اعلام کرده است.

بیشتر بخوانید:درخواست آمریکا از آلمان: تقاضاهای ارزی ایران را بلوکه کنید

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اقتصاد ایران سقوط می‌کند یا صعود؟

آمریکا درخواست کشورهای اروپایی برای معافیت از تحریم‌های ایران را رد کرد

پایان پدیده «ابراهیم رئیسی»؛رئیس جمهوری که سودای رهبری داشت