درگیری هواداران و پلیس فرانسه پس از قهرمانی در جام جهانی

درگیری هواداران و پلیس فرانسه پس از قهرمانی در جام جهانی
نگارش از Ilia Nick
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس پاریس ساعاتی پس از پایان بازی ناگزیر شد به سوی شماری از هواداران گاز اشک‌آور پرتاب کند.

آگهی

شب گذشته پس از پیروزی تیم ملی فوتبال فرانسه در برابر کرواسی و قهرمانی این تیم در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، خیابان‌های پاریس و دیگر شهرهای فرانسه صحنه شادی عظیم هواداران بود.

اما این شادی‌های در برخی نقاط به درگیری هواداران سرکش با نیروهای پلیس انجامید. پلیس پاریس ساعاتی پس از پایان بازی ناگزیر شد به سوی شماری از هوادارن گاز اشک‌آور پرتاب کند.

پلیس فرانسه اعلام کرد ۲۹۲ نفر در سراسر این کشور در ارتباط با رویدادهای شب گذشته موقتا بازداشت شده‌اند. همچنین ۴۵ تن از نیروهای پلیس نیز به شکل سطحی زخمی شده‌اند.

پلیس ضد شورش در پاریس وارد عمل شد تا تماشاگران سرکش را متفرق کند. عکس از رویترز

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به گزارش خبرگزاری فرانسه در حاشیه خیابان شانزه‌لیزه که میزبان انبوه تماشاگران بازی فینال بود شماری از هواداران به دلایلی نامعلوم با هم درگیر شدند و درجریان این درگیری‌های یک تن به شدت زخمی شد و به بیمارستان انتقال یافت.

همچنین شب گذشته گرو‌ه‌های کوچکی از هوادارن جوان در گوشه و کنار پایتخت با پلیس درگیر شدند و همچنین به تعدادی از اماکن عمومی و خصوصی نیز آسیب‌هایی وارد شد.

درگیری‌های پراکنده‌ای در اطراف بلوار شانزه‌لیزه روی داد. عکس از رویترز

درگیری‌های مشابهی در دیگر شهرهای فرانسه از جمله لیون و مارسی نیز گزارش‌ شده است. به گزارش شبکه ب‌ام‌اف فرانسه نیروهای امنیتی این کشور از پیش تصمیم گرفته بودند جمعیت‌ را متفرق کنند.

بیش از ۱۱۰ هزار نیروی پلیس در سراسر فرانسه بسیج شده بودند تا امنیت دو رویداد مهم یعنی جشن ملی استقلال این کشور (در روز شنبه ۱۴ ژوئیه) و فینال جام جهانی را در روز پس از آن تأمین کنند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لیگ قهرمانان آفریقا؛ زخمی شدن ۳۸ مامور امنیتی تونس در دیدار نیمه نهایی

استقبال گرم از ملی‌پوشان فرانسوی در پایتخت

جام ملت‌های آسیا؛ کار دشوار تیم ملی در مقابل تیمی که سخت گل می‌خورد