Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نواز شریف با وجود خطر زندانی شدن به پاکستان برمی‌گردد

Nawaz Sharif
Nawaz Sharif Copyright  REUTERS/Hannah McKay
Copyright  REUTERS/Hannah McKay
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتظار می‌رود همزمان با ورود او به لاهور، هزاران نفر از طرفدارانش در فرودگاه این شهر جمع شوند. همزمان با بازگشت او صدها تن از فعالان حزب مسلم لیگ در پاکستان دستگیر شدند.

آگهی

نواز شریف، نخست‌وزیر پیشین پاکستان که هفته گذشته (جمعه ۶ ژوئیه مصادف با ۱۵ تیر) از سوی دادگاه ویژۀ مبارزه با فساد اقتصادی پاکستان، بطور غیابی به ۱۰ سال زندان محکوم شد با وجود خطر زندانی شدن به پاکستان برمی‌گردد. او و دخترش مریم، روز جمعه با پرواز از لندن وارد شهر لاهور پاکستان خواهند شد.

مریم شریف، وارث سیاسی پدرش نیز به هفت سال زندان و همسر او محمد صفدر که نماینده پارلمان پاکستان هست، به یک سال زندان محکوم شده‌اند. با حکمی که صادر شده، صلاحیت مریم شریف برای شرکت در رقابتهای انتخاباتی ۲۵ ژوئیه رد شده تلقی می‌شود.

نواز شریف در آستانه بازگشت به کشور، با اشاره به انتخاباتِ پیش‌رو دستگاه امنیتی پاکستان را متهم کرد که علیه او دست به توطئه زده است.

او روز چهارشنبه در جمع طرفداران حزبش «مسلم لیگ» در لندن گفت: «زمانی از وجود دولتی در درون دولت سخن گفته می‌شد اما اکنون دولتی فرای دولت وجود دارد.» او افزود: «با وجود آنکه میله‌های زندان را مقابل چشمانم می‌بینم، به پاکستان برمی‌گردم.»

انتظار می‌رود همزمان با ورود او به لاهور، هزاران نفر از طرفدارانش در فرودگاه این شهر جمع شوند. برگزاری این گردهمایی بزرگ از طرفداران، به درخواست آقای شریف انجام می‌شود.

بنا بر گزارش‌ها، همزمان با بازگشت او صدها تن از فعالان حزب مسلم لیگ در پاکستان دستگیر شده‌اند. حزب او ارتش را متهم کرده که عامل صدور این حکم محکومیت برای آقای شریف بوده است.

نواز شریف که سه دوره نخست‌وزیری پاکستان را برعهده داشت سال گذشته از سوی دیوان عالی پاکستان به اتهام فساد رد صلاحیت و به این ترتیب مجبور به ترک قدرت شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنشها به رای دیوان عالی پاکستان و استعفای نواز شریف

استعفای نواز شریف پس از رد صلاحیت از سوی دیوان عالی پاکستان

دادگاهی در پاکستان حکم زندان عمران خان به دلیل فروش هدایای دولتی را به حالت تعلیق درآورد