۱۲ مأمور اطلاعاتی روس به دخالت در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا متهم شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
رود روزنشتاین، معاون دادستان کل آمریکا
رود روزنشتاین، معاون دادستان کل آمریکا   -   کپی رایت  رویترز

اعضا یک هیئت قضایی فدرال آمریکا ۱۲ مأمور اطلاعات نظامی روس را به هک کردن شبکه رایانه‌ای هیلاری کلینتون و حزب دموکرات در این کشور متهم کردند.

رود روزنستاین، معاون دادستان کل آمریکا روز جمعه در یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد این ۱۲ نظامی روسی به برنامه‌ریزی برای دخالت در کارزار انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا متهم شده‌اند.

بیشتر بخوانید:تعقیب قضایی ۱۳ شهروند روسیه به اتهام دخالت در انتخابات آمریکا

به گفته این مقام قضایی آمریکا، به طور دقیق‌تر ۱۱ نفر از این اتباع روسیه به ارتکاب جرائم رایانه‌ای در ارتباط با هک رایانه‌های دموکرات‌ها و هیلاری کلینتون، نامزد آنها در انتخابات ریاست جمهوری متهم هستند. آنها همچنین با اتهام استفاده از نام‌های جعلی برای انجام جرائم رایانه‌ای و پولشویی روبرو هستند.

واکنش روسیه

کاخ کرملین در نخستین واکنش به این اتهام اعلام کرد دولت روسیه نگران دستگیری شهروندان این کشور در آمریکا و نقض مصونیت دیپلماتیک آنهاست.

خبر اتهام شهروندان روس در آمریکا در حالی اعلام می‌شود که قرار است دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تا سه روز دیگر با همتای روسی خود ولادیمیر پوتین در هلسینکی، پایتخت فنلاند دیدار کند. آقای ترامپ هم اکنون برای یک دیدار چهار روزه از بریتانیا در لندن به سر می‌برد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید