Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

عملیات ویژه اینترپل برای مبارزه با سرقت بی‌سابقه خودرو در اروپا

عملیات ویژه اینترپل برای مبارزه با سرقت بی‌سابقه خودرو در اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مرز روسیه و فنلاند یکی از مهم ترین گذرگاه ها برای باندهای تبهکاری است که یکی از مهم ترین فعالیت های آنها سرقت خودرو است. اینترپل عملیاتی را برای مبارزه با سرقت های بی سابقه خودرو در این منطقه به اجراگذاشته است.

آگهی

اینترپل، پلیس بین المل عملیاتی گسترده در مرز مشترک فنلاند و روسیه برای جلوگیری از سرقت بی‌سابقه وسایل نقلیه را به اجرا گذاشته است. اینترپل در ماه ژوئن تنها به مدت چهار روز بیشتر از ۱۲۷۵ خودروی سرقت شده را تحت بررسی قرار داد تا بیشتر درباره فعالیت‌های جنایی گروه‌های تبهکار بداند.

سرقت خودرو خصوصا در این منطقه برای اینترپل جزو فعالیت های جنایتکارانه سازمان یافته است که با تروریسم بین‌الملل هم رابطه مستقیم دارد.

رد خودروهایی که در این منطقه به سرقت رفته‌اند در آمریکای جنوبی، استرالیا نیز پیداشده است. تومی آلتو هماهنگ کننده عملیات با مرزبانان فنلاند می‌گوید عمده این خودروها برای قاچاق سیگار و مواد مخدر در اروپا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

گزارش‌های اینترپل نشان می دهد که در سال ۲۰۱۷، بیشتر از هفت میلیون خودرو در ۱۲۶ کشور به سرقت رفته و این تازه بر اساس آماری است که به این سازمان گزارش شده است. در این میان تنها ۱۱۸ هزار خودرو تاکنون پیدا شده‌اند.

اینترپل از سال ۲۰۰۹ تمرکز خود روی سرقت خودروها را بیشتر کرده است. در این سال‌ها اینترپل موفق شده بیش از ۱۵۰ سارق خودرو را که در خدمت باندهای تبهکاری بوده‌اند بازداشت کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عملیات اینترپل در مدیترانه؛ ده‌ها مظنون به عملیات تروریستی شناسایی شدند

چین: بازداشت رئيس اینترپل به دلیل رشوه‌خواری هوشمندانه بود

یک‌قدم تا حل معمای ناپدید شدن رئیس اینترپل؛ منگ هونگوی کجاست؟