Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کدام نمایندگان پارلمان اروپا سالانه بیش از ۱۰۰ هزار یورو درآمد دارند؟

کدام نمایندگان پارلمان اروپا سالانه بیش از ۱۰۰ هزار یورو درآمد دارند؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

۱۰ نماینده‌ای که از شغل دوم خود بیش از ۱۰۰ هزار یورو درآمد دارند، سالانه بیش از ۲۵۰ هزار یورو دستمزد دریافت می‌کنند.

آگهی

۱۰ نفر از نمایندگان پارلمان اروپا سالانه بیش از ۱۰۰ هزار یورو درآمد دارند که علت آن داشتن شغل دوم است.

این خبر روز دوشنبه در گزارش جدید سازمان غیردولتی شفافیت بین‌الملل منتشر شد. به گزارش این سازمان، کسب درآمد از شغل دوم علاوه بر آنکه بار دیگر بحث‌های مربوط به تضاد منافع شخصی و اروپایی را مطرح می‌کند، باعث می‌شود تا نمایندگانِ مردم در پارلمان اروپا زمان کافی برای رسیدگی به امور مربوط به شهروندان اروپا نداشته باشند.

در حال حاضر دستمزد ناخالص (بدون کسر مالیات) سالانۀ نمایندگان اروپا ۱۰۱،۸۰۸ یورو است که به این مبلغ باید رقم ۵۲،۹۹۲ را نیز که به عنوان تنخواه برای پرداخت هزینه‌های عمومی داده می شود، اضافه کرد.
بر این اساس ۱۰ نماینده‌ای که از شغل دوم خود بیش از ۱۰۰ هزار یورو درآمد دارند، سالانه بیش از ۲۵۰ هزار یورو دستمزد دریافت می‌کنند.

بیشترین درآمد حاصل از فعالیتهای خارج از پارلمان از سال ۲۰۱۴ میلادی به اینسو متعلق به روناتو سورو، نماینده ایتالیایی پارلمان اروپا و بنیانگذار شرکت خدمات اینترنتی «Tiscali» بوده است. او در این مدت از فعالیتهای خارج از پارلمان سالانه بطور متوسط ۳۸۶،۸۷۵ یورو درآمد داشته است و با دستمزدی که از پارلمان کسب می‌کرده، درآمد سالانۀ خود را به نیم میلیون یورو رسانده است.

گی ورهوفشتاد، نماینده بلژیک و طرفدار جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا نیز سومین جایگاه در این فهرست ۱۰ نفره را دارد و سالانه ۲۳۰،۱۵۴ یورو از فعالیتهای خارج از پارلمان به دست می‌آورد.

نایجل فاراژ، نماینده بریتانیا که از دو سال پیش به دلیل حمایت قوی خود از برکسیت بشدت مورد توجه رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفت، با کسب بطور متوسط سالانه ۱۴۷،۵۱۲ یورو خارج از پارلمان، در رتبه ششم قرار دارد.

سازمان شفافیت بین‌الملل در گزارش خود می‌گوید: «درآمدهای خارج از پارلمان را بطور بالقوه می‌توان برای فعالیتهایی مانند پرداخت به دیگر اعضا در قبال دریافت اطلاعات داخلی یا انجام یک اقدام قانونی استفاده کرد... این درآمدها همچنین می‌توانند برای ایجاد کمپین‌های غیرقانونی یا تامین هزینه‌های یک حزب استفاده شوند.»

در سال ۲۰۱۱ میلادی خبرنگاران از فعالیت‌های پنهانی و درآمدزای سه نماینده پارلمان پرده برداشتند و پس از این رسوایی، داشتن کار دوم برای نمایندگان قانونی اعلام شد اما نظارت بر این فعالیتها بسیار ضعیف است.

نگرانی دیگر، مربوط به تنخواهی است که سالانه به نمایندگان برای پرداخت هزینه‌های عمومی داده می‌شود و لازم نیست که آنها در قبال هزینه کردن این بودجه پاسخگو باشند. به‌تازگی گروهی از خبرنگاران تحقیقی پیشنهاد دادند تا پارلمان اروپا چگونگی هزینه کردن این مبلغ توسط نمایندگان را اعلام کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تفاوت ۱۰ برابری دستمزد گزارشگر زن و مرد بی‌بی‌سی

حداقل دستمزد کارگران از یک میلیون تومان گذشت

نماینده مجلس در گفتگو با یورونیوز: خواهان اجرای قانون و بازنگری در حکم نرگس محمدی هستیم