Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

پمپئو: درخواست‌های معافیت از تحریم نفتی ایران بررسی می‌شود

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا
مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا Copyright عکس: رویترز
Copyright عکس: رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که این کشور درخواست ارسالی کشورها برای معافیت از تحریم نفتی این کشور علیه ایران را بررسی می‌کند.

آگهی

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که این کشور درخواست ارسالی کشورها برای معافیت از تحریم نفتی این کشور علیه ایران را بررسی می‌کند.

آقای پمپئو بدون نام بردن از کشور خاصی گفت که تعداد انگشت‌شماری از کشورها از ما درخواست می‌کنند تا از تبعات ممنوعیت خرید نفت ایران که از ماه نوامبر آینده به اجرا گذاشته در امان باشند، ما این درخواست‌ها را مدنظر قرار خواهیم داد.

وزیر خارجه آمریکا این اظهارات را روز سه شنبه و در جریان مصاحبه خود در دبی عنوان کرد.

این اظهارات وزیر خارجه آمریکا در حالی عنوان شده که پیشتر ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا گفته بود:« فکر نمی‌کنم ایالات متحده در مورد تحریم‌های مرتبط با ایران استثناء و تخفیفی قائل شود.»

همچنین وزارت خارجه آمریکا نیز تاکید کرده بود که در مورد همراهی با تحریم نفتی علیه ایران، این کشور معافیتی برای متحدان خود قائل نخواهد شد.

**بیشتر بخوانید:
**

دو ماه پیش، ایالات متحده آمریکا به طور یک‌جانبه از توافق هسته‌ای قدرت‌های جهان با ایران خارج شد و پس از این اقدام وزارت خزانه‌داری این کشور اعلام کرد که تحریم‌های گسترده اقتصادی از جمله تحریم فروش نفت ایران را از ماه نوامبر علیه این کشور به اجرا خواهد گذاشت. پیشتر ایالات متحده بارها به سایر کشورهای جهان نیز هشدار داده بود که اگر با آغاز تحریم‌های این کشور علیه ایران به مبادلات اقتصادی خود با این کشور ادامه دهند، مشمول سیاست‌های تنبیهی آمریکا خواهند شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استناد گروسی به سخنان صالحی؛ مدیرکل آژانس: برنامه هسته‌ای ایران کاملا شفاف نیست

طرح قدرت‌های جهانی برای متوقف کردن همکاری‌های امارات و روسیه

گسترش فعالیت کازینوها و نگرانی از پولشویی؛ امارات اداره‌ای ویژه «بازی‌های تجاری» دایر کرد