Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گروه نجات به محل احتمالی نوجوانان تایلندی گرفتار در غار نزدیک شدند

گروه نجات به محل احتمالی نوجوانان تایلندی گرفتار در غار نزدیک شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با وجود آنکه هیچ خبری از این نوجوانان دریافت نشده اما همچنان این امیدواری وجود دارد که آنها در منطقۀ امنی در داخل غار پناه گرفته باشند.

آگهی

غواصانی که در تلاش برای یافتن فوتبالیستهای ناپدید شده در غاری در تایلند هستند، به فاصله‌ای کمتر از یک کیلومتری منطقه‌ای رسیده‌اند که گمان می‌رود این نوجوانان در آنجا پناه گرفته باشند.

امدادگران موفق شده‌اند سطح آب را در داخل این غار پایین بیاورند اما پیشرفتها در این عملیات به کندی انجام می‌شود. پمپهای آب هر ساعت حدود ۱۰ هزار لیتر آب را از داخل غار تخلیه می‌کنند با این وجود بخشی از غار همچنان مملو از سیلاب است.

غواصان هم اکنون در تلاشند تا با عبور از تونلی که مملو از سیلاب است، به محل استقرار فوتبالیستها برسند.

بیش از یک هفته از گرفتار شدن دوازده پسر ۱۱ تا ۱۶ ساله و مربی آنها در سیلابهای این غار می‌گذرد و با وجود آنکه هیچ خبری از این نوجوانان دریافت نشده اما همچنان این امیدواری وجود دارد که آنها در منطقۀ امنی در داخل غار پناه گرفته باشند.

غواصان از روز شنبه و پس از آن وارد عمل شدند که تلاش‌های دیگر نیروهای امداد بی‌نتیجه ماند.

بنا بر گزارش فرمانده نیروی دریایی تایلند در روز شنبه، غواصان ارتش توانسته‌اند به سومین محوطۀ داخل این مجموعه غارها راه یابند. آنها عملیات سختی در پیش دارند زیرا قدرت دید صفر و منطقه کاملا تاریک و مملو از سیلاب است؛ آنها پیش از این مجبور شده بودند به دلیل شدت گرفتن سیلابها عملیات را متوقف کنند.

سرعت پیشروی غواصان کند است و به گفته فرماندار منطقه، تیم غواصان برای طی مسافتی ۶۰۰ متری باید هشت ساعت زمان صرف کنند.

تیمی از کارشناسان بین المللی از کشورهای استرالیا، آمریکا، بریتانیا و چین نیز برای کمک به منطقه آمده‌اند.

بارش سنگین باران و آگاهی از این موضوع که این نوجوانان برای ماندنِ طولانی مدت در درون غاز مجهز نبوده‌اند، این نگرانی را بوجود آورده است که جان نوجوانان و مربی‌شان به خطر افتاده باشد.

تیم پزشکی تایلند می‌گویند که نوجوانان می‌توانند تا هشت روز بدون غذا زنده بمانند اما ضروری است که در این مدت آب اشامیدنی پیدا کنند. نوجوانان همچنین در معرض خطر عفونت به دلیل آب‌های الوده و حیواناتی هستند که در درون غار قرار دارند.

دوازده پسر عضو تیم فوتبال «Moo Pa» و مربی ۲۵ ساله آنها پیش از این نیز بارها به سفرهای یک روزه رفته بودند. مربی آنها دو سال پیش اعضای تیمش را به همین غار آورده بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

غواصان استرالیایی عملیات نجات ۱۲ فوتبالیست غار تایلند خواستار آزادی العریبی شدند

تعطیلی نامحدود ساحلی که به خاطر لئوناردو دیکاپریو مشهور شد

آموزش غواصی به نوجوانان تایلندی گرفتار در میان آب‌های غار