Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سازمان هواشناسی ایران: «ابردزدی» امکان ندارد

احد وظیفه معاون سازمان هواشناسی ایران
احد وظیفه معاون سازمان هواشناسی ایران Copyright عکس از ایسنا
Copyright عکس از ایسنا
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک مقام مسئول در سازمان هواشناسی ایران اظهارات اخیر یک چهره نظامی پیرامون «ربودن ابر و برف» توسط کشورهای خارجی را رد کرده است.

آگهی

یک مقام مسئول در سازمان هواشناسی ایران اظهارات اخیر رئیس سازمان پدافند غیرعامل پیرامون «ربودن ابر و برف از آسمان ایران» توسط کشورهای خارجی را رد کرده است.

احد وظیفه، مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، در واکنش به اظهارات اخیر رییس پدافند غیرعامل ایران مبنی بر «ابردزدی» از ایران توسط کشورهای خارجی گفت: «نمی‌دانم ایشان بر چه اساسی این موضوعات را مطرح کرده است، احیانا ایشان اسناد و مدارکی در این زمینه دارند و من در جریان نیستم، اما براساس اطلاعات هواشناسی امکان اینکه کشوری برف یا ابری را بدزد، وجود ندارد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آقای وظیفه به خبرگزاری کار ایران، ایلنا، گفت: «اگر ابری رطوبت کافی داشته باشد، برف و باران ایجاد می‌شود و در صورتی که نداشته باشد اصلا بارشی نخواهد داشت. ایران دچار خشکسالی‌های ممتد است و این روند جهانی است و فقط شامل ایران نیست. مطرح کردن این مباحث نه تنها مشکلی را از ما حل می‌کند، بلکه باعث می‌شود از چاره‌اندیشی درست منحرف شویم.»

پیشتر غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران تغییرات اقلیمی اخیر در این کشور را مشکوک و نتیجه مداخله احتمالی کشورهای خارجی عنوان کرده بود.

بیشتر بخوانید: 

عکس از ایسنا
توزیع آب شرب با تانکر در آبادانعکس از ایسنا

به گزارش خبرگزاری ایسنا غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران، گفته بود: «تیم‌های مشترکی از اسرائیل و یکی از کشورهای همسایه، ابرهای در حال ورود به ایران را غیربارور می‌کنند؛ علاوه بر این ما با بحث ابردزدی و برف دزدی نیز مواجه هستیم.»

بحران کم‌آبی در ایران در سال‌های جاری شدت یافته است و شماری از شهرها طی ماه‌های اخیر شاهد اعتراضات خیابانی دراین‌باره بوده‌اند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئو: باران مصنوعی چگونه تولید می‌شود؟

ساکنان برازجان برای دومین شب در اعتراض به کمبود آب دست به تجمع زدند

افزایش فقر و آوارگی در عراق در پی خشکسالی و سدسازی‌های ایران و ترکیه