Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بحران سیاسی در آلمان: وزیر کشور با مرکل دیدار می کند

بحران سیاسی در آلمان: وزیر کشور با مرکل دیدار می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هورست زیهوفر، رهبر حزب سوسیال مسیحی و وزیر کشور آلمان، یکشنبه شب استعفای خود را با توجه به اختلافات با آنگلا مرکل بر سر بحران پناهجویان اعلام کرده بود اما دوشنبه موقتا این استعفا را تعویق انداخت.

آگهی

«هورست زیهوفر» وزیر کشور آلمان که یکشنبه شب استعفای خود را از سمت وزارت کشور و ریاست حزب به حزب سوسیال مسیحی ارائه داده بود به طور موقت آن را پس گرفت. دلیل اصلی استعفای آقای زیهوفر اختلاف با صدراعظم درباره سیاست های مهاجرتی دولت آلمان بود. 

قرار شده است رییس حزب سوسیال مسیحی دوشنبه در یک جلسه درون حزبی موضوع رفتن و یا ماندن خود در دولت آلمان را به رای بگذارد. هورست زیهوفر هم چنین تاکید کرد که دوشنبه با مرکل گفتگویی را نیز انجام خواهد داد. 

رهبر حزب سوسیال مسیحی خواستار اجرای سیاست های سختگیرانه، خصوصا در مرزهای شرقی آلمان علیه ورود پناهجویان غیرقانونی است. با این حال آنگلا مرکل که آخر هفته گذشته در نشست شورای اروپا در بروکسل سیاست های مشترک و جدید اتحادیه اروپا را تایید کرده است، به رسانه ها گفت نمی تواند اجازه دهد خارج از چارچوب این توافق وزیر کشور تصمیم های یک جانبه اتخاذ کند. 

اگر هورست زیهوفر تصمیمی جدی درباره خروج از مقامش بگیرد، حزب سوسیال مسیحی وظیفه دارد فردی جدید را برای احراز این پست پیشنهاد کند. 

اگر حزب سوسیال مسیحی که در دولت ائتلافی آنگلا مرکل متشکل از دموکرات مسیحی و سوسیال دموکرات ها دیگر نخواهد عضویت داشته باشد باید تمام اعضای حزب را از کابینه دولت خارج کند و به این ترتیب کشور آلمان با بحرانی جدید مواجه خواهد شد. 

بیشتر بخوانید: 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران سیاسی در آلمان؛ وزیر کشور استعفا می‌کند

آلمان و فرانسه خواستار دستیابی به توافق های چند جانبه در مورد پناهجویان شدند

انفجار در غرب آلمان پنج مجروح بر جا گذاشت