روسیه در ضربات پنالتی اسپانیا را از جام جهانی حذف کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
بازی اسپانیا روسیه در رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸
بازی اسپانیا روسیه در رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸   -   کپی رایت  رویترز

دو تیم اسپانیا و روسیه عصر روز یکشنبه در چارچوب مرحله حذفی یک‌هشتم نهایی مسابقات جام‌جهانی فوتبال در ورزشگاه لوژینکی مسکو به مصاف هم رفتند که طی آن پس از ۱۲۰ دقیقه روسیه موفق شد اسپانیا را در ضربات پنالتی حذف کند.

تیم ملی اسپانیا که با ترکیب دخه‌آ، پیکه، ناچو، راموس، آلبا، سرخیو بوسکتس، کوکه، آسنسیو، ایسکو، دیگو کاستا و سیلوا پا به میدان گذاشته بود در دقیقه ۱۲ روی یک ضربه کاشته به گل رسید. در این لحظه و در حالی که راموس روی سانتر ارسالی قصد باز کردن دروازه روسیه را داشت، مدافع این تیم به اشتباه دروازه خودی را باز کرد تا حساب کار ۱ بر صفر به سود اسپانیا شود.

به این ترتیب ایگناشوی، مدافع ۳۸ ساله تیم روسیه، با این گل مسن‌ترین زننده گل به خودی در تاریخ ادوار جام جهانی لقب گرفت.

در حالی که بازی تا دقایق پایانی نیمه اول با همین نتیجه دنبال می‌شد، برخورد توپ به دست پیکه بازیکن اسپانیا در محوطه جریمه و در دقیقه ۴۱ سبب شد تا داور هلندی این بازی یک ضربه پنالتی به سود روسیه اعلام کند. ضربه‌ای که توسط بازیکن تیم روسیه زویبا تبدیل به گل شد تا دو تیم با نتیجه تساوی ۱-۱ به رختکن روند.

بازی در نیمه دوم نیز علیرغم تلاش هر دو تیم با همان نتیجه دنبال شد تا همه چیز به وقت اضافه کشیده شود.

در طول ۳۰ دقیقه وقت اضافه نیز هریک از دو تیم علیرغم خلق موقعیت روی دروازه حریف نتوانستند به گل برسند تا بازی پس از ۱۲۰ دقیقه به ضربات پنالتی کشیده شود.

در ضربات پنالتی دروازه‌بان روسیه ضربه‌های دو بازیکن اسپانیا کوکه و آسپاسرا مهار کرد تا اسپانیا از دور رقابت‌های جام‌جهانی کنار رود.

به این ترتیب اسپانیا در کنار آرژانتین، پرتغال و آلمان جدیدترین تیم بزرگ حذف شده این جام لقب گرفت.

بیشتر بخوانید: