ویدئوی جنجالی استفاده پلیس آمریکا از شوکر

فیلم حمله پلیس آمریکایی با شوکر
فیلم حمله پلیس آمریکایی با شوکر
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انتشار ویدئویی از نحوه رفتار پلیس یک شهر آمریکا با یک شهروند این کشور واکنش‌های گسترده را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته است.

آگهی

انتشار فیلمی از نحوه رفتار پلیس یک شهر آمریکا با یک شهروند این کشور واکنش‌های گسترده را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته است.

در ویدیوی کوتاهی که از این حادثه منتشر شده یک پلیس آمریکا در شهر لنکستر با شوکر برقی به سمت فردی نشسته بر زمین نشانه رفته است. در حالی که به نظر می‌رسد فرد مظنون تسلیم شده است، پلیس از شوکر استفاده می‌کند.

پلیس لنکستر گفته است که حادثه در روز پنج‌شنبه ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی رخ داده است. لنکستر شهری کوچک در ایالت پنسیلوانیا است و در شرق آمریکا واقع است.

پلیس می گوید پیش از حادثه گزارش‌هایی دریافت کرده مبنی بر این که فرد مظنون، شان ویلیامز، در حال ایجاد مزاحمت برای گروهی افراد بوده است و پس از آن‌که آقای ویلیامز از دستورات افسر برای باز کردن زانو‌ها و جفت کردن قوزک‌های پا برای اطمینان از عدم فرار سر‍پیچی کرده پلیس از شوکر استفاده کرده است.

شخصی که از حادثه فیلم‌ گرفته است به شبکه ان‌بی‌سی گفت: «فکر می‌کنم ویلیامز بین دو افسر پلیس که یکی می‌گفت پاهایش را صاف قرار دهد و دیگری که می‌گفت پاهایش را ضربدری بگذارد گیج شد.»

شماری از شهروندان شهر لنکستر نیز در اعتراض به اقدام پلیس تجمع کردند. شهردار لنکستر نیز این رخداد را مایه نگرانی جدی دانسته است.

شان ویلیامز، ۲۷ ساله، در اعتراض به رفتار پلیس گفت: «به من شوک داده شد در حالی‌که نباید داده می‌شد. چرا می‌گویم نباید؟ چون تمام دستوراتی را که به من داده بودند اجرا کرده بودم.»

پلیس شهر لنکستر گفته است که درباره این حادثه تحقیق خواهد کرد

پلیس اعلام کرده است که ویلیامز ۲۷ ساله پیش از این سابقه سوءمصرف الکل و تخطی از قوانین شهری را داشته است.

آقای ویلیامز پس از انتقال به بازداشتگاه روز شنبه و تا انجام تحقیقات با وثیقه ۵ هزار دلاری آزاد شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کودک ۶ ساله در تیراندازی پلیس آمریکا کشته شد

آمریکا؛ اعتراض به تبرئه پلیسی که باعث مرگ یک سیاه پوست شد

مامور پلیس دیگری در آمریکا از اتهام قتل یک سیاهپوست تبرئه شد