Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رهبر نخستین کشور فضایی جهان رسما آغاز به کار کرد

رهبر نخستین کشور فضایی جهان رسما آغاز به کار کرد
Copyright 
نگارش از Ilia Nick
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وی اعلام کرد در ۲۵ سال آینده آزگاردیا ایستگاه‌های فضایی قابل سکونت در فضا و نیز روی سطح ماه خواهد داشت.

آگهی

ایگور آشوربیلی،‌ دانشمند و میلیاردر روس، طی مراسمی در قصر هوفبرگ اتریش و با حضور میهمانانی از بیش از ۴۰ کشور جهان به عنوان نخستین رهبر رسمی ملت فضایی آزگاردیا رسما آغاز به کار کرد.

دکتر آشوربیلی پس از ادای سوگند رهبری اعلام کرد در ۲۵ سال آینده آزگاردیا ایستگاه‌های فضایی قابل سکونت در فضا و نیز روی سطح ماه خواهد داشت. به گفته وی این ایستگاه‌ها مجهز به سامانه جاذبه مصنوعی و نیز سامانه حفاظت در برابر تشعشعات کیهانی هستند که اقامت دائمی آدمی را در این فضاها ممکن خواهد کرد.

ایگور آشوربیلی،‌ دانشمند و میلیاردر روس و بنیانگزار آزگاردیا سوگند وفاداری یاد می‌کند. عکس از رویترز

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت نخستین کابینه آزگاردیا به زودی رسما تشکیل می‌شود و در کنار آن این کشور فضایی از دفتر دادستانی کل، دفتر ملی امور مالی و شورای عالی فضا نیز برخوردار خواهد بود.

بانک ملی آزگاردیا که واحد پولی آن الکترونیکی خواهد بود تا پایان امسال شروع به کار خواهد کرد. رهبر این کشور فضایی خود‌خوانده که دفتر فعلی آن در وین اتریش قرار دارد ابراز امیدواری کرد که این کشور چیزی حدود ۲ درصد از جمعیت جهان یعنی حدود ۱۵۰ میلیون تن عضو و ساکن را در خود جای خواهد داد.

شهروندی کشور فضایی آزگاردیا که پروژه تشکیل آن از سال ۲۰۱۶ شروع شد برای عموم آزاد است و بسیاری از اعضای کنونی این ملت فضایی را دانشمندان، فضانوردان، سیاستمداران و علاقمندان به فضا تشکیل می‌دهند.

آزگاردیا که بیش از ۲۰۰ هزار شهروند دارد امیدوار است در آینده به عضویت سازمان ملل درآید. عکس از رویترز

برای نمونه رئیس پارلمان کنونی آزگاردیا لمبیت اوپیک نماینده سابق مجلس اهل ولز است و رئیس دیوان عالی آن ژائو یون، رئيس کنونی دانشکده حقوق دانشگاه هنگ کنگ است.

آزگاردیا که داری پرچم، سرود ملی و قانون اساسی است در حال حاضر بیش از ۲۰۰ هزار شهروند دارد و نخستین ماهواره خود را که آزگاردیای ۱ نام داشت سال گذشته راهی جو زمین کرد. آزگاردیا امیدوار است در آینده به عضویت سازمان ملل متحد درآید.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دستور جدید ترامپ: تشکیل نیروی فضایی ارتش آمریکا

خبرگزاری‌های دولتی ایران: محل «لاشه» بالگرد ابراهیم رئیسی و هیئت همراه پیدا شد

پرتاب دریایی موشک هوشمند اژدها-۳ در چین