Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ژاپن دربارۀ تحریم‌های نفتی ایران و پیامدهای آن با آمریکا گفتگو می‌کند

Abe - Donald Trump im Februar 2017
Abe - Donald Trump im Februar 2017
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایران سومین صادرکنندۀ بزرگ نفت اوپک است و ژاپن در کنار چین، کرۀ جنوبی و هند از مصرف کنندگان اصلی نفت ایران محسوب می‌شود.

آگهی

توکیو در حال بررسی موضوع تحریم‌های آمریکا علیه ایران و تاثیر آن بر اقتصاد ژاپن است؛ تحریم‌هایی که با هدف کاهش صادرات نفتی ایران انجام می‌شود.

این خبر روز چهارشنبه از سوی یوشیهیده سوگا، سخنگوی دولت این کشور اعلام شد. آقای سوگا تاکید کرد که ژاپن قصد دارد به گفتگوها با آمریکا و دیگر کشورهای مرتبط ادامه دهد تا بتواند از تاثیرات نامطلوب این تحریم‌ها بر فعالیت شرکتهای ژاپنی جلوگیری کند.

او از ارائه جزئیات بیشتر دربارۀ این گفتگوها خودداری کرد و افزود که توکیو همزمان با ایران نیز در تماس است.

ایران سومین صادرکنندۀ بزرگ نفت اوپک است و ژاپن در کنار چین، کرۀ جنوبی و هند از مصرف کنندگان اصلی نفت ایران محسوب می‌شود.

واشنگتن از کشورهای جهان خواسته است که از ماه نوامبر واردات نفت از ایران را متوقف کنند و بنا بر اعلام یک مقام ارشد در وزارت خارجۀ آمریکا در روز سه‌شنبه، بعید است که دولت ترامپ در این موضوع برای کشوری استثنایی قائل شود.

پیش از این در جریان تحریم‌هایی که سرانجام در سال ۲۰۱۶ میلادی در پی توافق هسته‌ای به پایان رسید، آمریکا به چند کشور آسیایی اجازه داده بود تا به خرید محدود نفت از ایران ادامه دهند. لغو تحریم‌های ایران باعث شد صادرات نفت این کشور به ژاپن و کره جنوبی افزایش یابد و در اواخر سال ۲۰۱۶ میلادی به ۷۰۰ هزار بشکه در روز برسد.

بنا بر اعلام خبرگزاری کیودو به نقل از یک منبع ناشناس قرار است شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن در ماه ژوئیه به ایران سفر و با حسن روحانی، رئیس جمهوری این کشور گفتگو کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احتمال نرمش آمریکا در سیاست تحریم نفتی ایران

پیام‌آوران صلح؛ درختانی که از بمب اتمی در هیروشیما جان سالم به در بردند

کاوشگر ماه از سومین «شب یخبندان قمری» نیز جان سالم به در برد