جنگ تجاری؛ خط تولید هارلی‌دیویدسون به کشور دیگری منتقل می‌شود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جنگ تجاری؛ خط تولید هارلی‌دیویدسون به کشور دیگری منتقل می‌شود

شرکت موتورسیکلت‌سازی آمریکایی هارلی‌دیویدسون اعلام کرد برای مقابله با تعرفه‌های گمرکی اتحادیه اروپا که در واکنش به افزایش تعرفه‌ها در آمریکا وضع شده، بخشی از پروسۀ تولید موتورسیکتهای خود را به مکان دیگری منتقل می‌کند.

این تصمیم، واکنش رئیس جمهوری آمریکا را در پی داشت. دونالد ترامپ در پیامی توییتری نوشت: «باعث شگفتی است که در میان شرکت‌ها، هارلی‌دیویدسون اولین شرکتی است که پرچم سفید را به دست می‌گیرد. من برای آنها به سختی جنگیدم و آنها درنهایت برای فروش محصولاتشان در اروپا تعرفه‌ای نمی‌پردازند؛ چیزی که به شدت به ما ضرر می‌زد، ۱۵۱ میلیارد دلار... موضوع تعرفه‌ها که هارلی مطرح می‌کند تنها یک بهانه است. صبر داشته باشید.»

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید نیز اعلام کرد: «اتحادیه اروپا با سیاست‌های تجاری ناعادلانه و تبعیض‌آمیز، در تلاش برای تنبیه نیروی کار آمریکا است و رئیس جمهور ترامپ به تلاش‌هایش برای ایجاد یک تجارت آزاد و منصفانه برای هر دو سو ادامه خواهد داد و امیدوار است که در این موضوع اتحادیه اروپا به ما بپیوندد.»

هارلی‌دیویدسن می‌گوید افزایش ۲۵ درصدی تعرفه‌های گمرکی اروپا که از ۲۲ ژوئن به اجرا گذاشته می‌شود، هزینه‌های سالانه این شرکت را تا ۱۰۰ میلیون دلار افزایش خواهد داد.

علاوه بر تعرفه‌های اروپایی، افزایش تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم به آمریکا نیز باعث شده است که هزینه تولید این شرکت به طور قابل توجهی افزایش یابد. هارلی‌دیویدسون پیش از این در اوایل سال جاری میلادی اعلام کرده بود که قصد دارد بخش زیادی از فعالیتهایش را از کانزاس سیتی به تایلند منتقل کند.

بیشتر بخوانید: