آمریکا خطاب به مخالفان اسد: روی حمایت نظامی ما حساب نکنید

یک جنگجوی گروه «ارتش آزاد سوریه»
یک جنگجوی گروه «ارتش آزاد سوریه» Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews با استفاده از  رویترز، خبرگزاری فرانسه
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آمریکا پیش از این به رژیم سوریه و روسیه نسبت به «عواقب جدی» نقض توافق قبلی ایالات متحده و روسیه هشدار داده بود.

آگهی

آمریکا به شورشیان سوری اعلام کرده است که در برابر تهاجم ارتش سوریه از آنها حمایت نظامی نخواهد کرد.

ارتش سوریه با حمایت جنگنده های روسیه تهاجم خود برای تصرف مناطق تحت کنترل شورشیان در مرز اردن را آغاز کرده است. در پیامی که آمریکا به «ارتش آزاد سوریه» فرستاده آمده است که این گروه نباید تصمیمات خود را براساس احتمال مداخله نظامی ایالات متحده اتخاذ کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

خبرگزاری رویترز در حالی از ارسال پیام واشنگتن به گروه «ارتش آزاد سوریه» خبر داده است که آمریکا پیش از این به رژیم سوریه و روسیه نسبت به «عواقب جدی» نقض توافق قبلی ایالات متحده و روسیه هشدار داده بود. روسیه و آمریکا تابستان گذشته بر سر آتش بس در جنوب غربی سوریه به توافق رسیده بودند.

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا طی هفت سال جنگ سوریه با ارسال سلاح و پرداخت حقوق ماهانه از «ارتش آزاد سوریه» حمایت کرده است. ارزش کمک های سیا به این گروه میلیونها دلار تخمین زده می شود.

جنگنده های روسیه شنبه شب شهر بصر الحریر در شرق درعا را بمباران کردند. ساکنان استان درعا با اعلام این خبر شمار حملات هوایی شنبه شب را حداقل ۲۰ حمله عنوان کردند.

حمله ارتش عراق به گردهمایی رهبران داعش

از سوی دیگر ارتش عراق اعلام کرد که در حمله هوایی این ارتش به گردهمایی رهبران داعش در سوریه ۴۵ تن از آنها کشته شدند. این گردهمایی در شهر کوچک هجین در استان دیرالزور برگزار شده بود.

در حمله ارتش عراق که روز جمعه انجام شد سه واحد مسکونی تخریب شد. در بیانیه ارتش عراق آمده است که «معاون وزیر جنگ داعش»، «امیران رسانه ای» این گروه و پیام رسان شخصی ابوبکر بغدادی رهبر داعش از جمله کشته شدگان هستند.

گروه داعش که زمانی یک سوم کل مساحت عراق را در اختیار داشت اکنون در این کشور شکست خورده است اما همچنان در مرز سوریه و عراق حضور دارد.

ارتش عراق از سال گذشته تاکنون حملات هوایی متعددی را در خاک سوریه انجام داده است و این حملات با موافقت دولت سوریه و ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا انجام می شود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حملات هوایی ارتش سوریه در استان درعا جان ۸ غیرنظامی را گرفت

وعده اردوغان: پناهندگان سوری را به کشورشان باز می‌گردانیم

جنوب غربی سوریه زیر آتش توپخانه نیروهای بشار اسد