سامانه پاتریوت اسرائیل به یک پهپاد در مرز سوریه شلیک کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سامانه پاتریوت اسرائیل به یک پهپاد در مرز سوریه شلیک کرد

ارتش اسرائیل روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد سامانه دفاع ضد پاتریوت هوایی این کشور، به سوی یک پهپاد که در نزدیکی مرز با سوریه شلیک کرده است. 

به گزارش رویترز، موشک شلیک شده به پهپاد اصابت نکرده، اما هواپیمای بدون سرنشین با تغییر مسیر، از آسمان اسرائیل دور شده است.

یک فرمانده محلی ارتش عربی سوریه با تایید این خبر اعلام کرد که این پهپاد در عملیات نظامی علیه شورشیان در جنوب سوریه فعال بوده است. 

در ماه فوریه/بهمن گذشته، ارتش اسرائیل اعلام کرد یک فروند پهپاد ساخت ایران که وارد  آسمان این کشور شده بود را هدف قرار داده است. با اینکه ایران این ادعا را رد کرد، اما  نیروهای نظامی اسرائیل مواضعی را درخاک سوریه بمباران و در پاسخ به این «نقض حریم هوایی» بمباران کردند.

بیشتر بخوانید

تنش تازه در مرز میان اسرائیل و سوریه در حالی رخ می‌دهد که ارتش سوریه و متحدانش در روزهای گذشته و پس از بمب‌باران‌های شدید، موفق به پیشروی‌های در استان‌های درعا و سویدا شده اند.

از زمان آغاز جنگ داخلی در سوریه، اسرائیل بارها اهدافی را در خاک این کشور به ظن انتقال سلاح به حزب‌الله لبنان، بمباران کرده است. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل از سال گذشته بارها نسبت به استقرار پایگاه‌های نظامی دائمی ایران در خاک سوریه هشدار داده و تهدید کرده است که جلوی چنین کاری را خواهد گرفت. در این مدت، هواپیماها و موشک‌های اسرائیلی بارها پایگاه‌های «محل تجمع» نیروهای ایرانی، یا شبه نظامیان وابسته به این کشور را در مناطق مختلف سوریه مورد هدف قرار داده اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید