Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کهنه سرباز کمونیست از ارتش آمریکا کنار گذاشته شد

کهنه سرباز کمونیست از ارتش آمریکا کنار گذاشته شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسپنسر راپون در روز فارغ‌ التحصیلی تی‌‌شرت با عکس چه‌گوارا را زیر یورنیفورم افسری پوشیده بود.

آگهی

اسپنسر راپونه، سرباز ۲۸ ساله آمریکایی به دلیل انتشار دو عکس‌ از که نشانگر تمایلات کمونیستی وی در جریان مراسم فارغ التحصیلی از دانشگاه افسری وست پوینت بود، از ارتش آمریکا کنار گذاشته شد.

به گزارش رسانه‌های آمریکایی آقای راپونه، از ۱۸ سالگی وارد ارتش آمریکا شده و در افغانستان خدمت کرده بود. وی سال گذشته و در جریان مراسم فارغ‌ التحصیلی دو عکس از خود منتشر کرد که برای بسیاری از آمریکایی‌ها بهت آور بود. در یکی از تصاویر او زیر یونیفورم نظامی خود تی‌شرت سرخی با عکس ارنستو چه‌گوارا را پوشیده و در تصویر دیگر در حالی که مشت گره کرده خود را بالا گرفته  کلاه نظامی به دست دارد که روی آستر آن نوشته شده: «کمونیسم پیروز خواهد شد.»

به گزارش ان‌بی‌سی، کمتر از یک سال پس از انتشار این عکس‌های جنجالی و در حالی‌ که وی پیام‌های تهدید به مرگ فراوانی را دریافت کرد، ارتش آمریکا سرانجام با درخواست استعفای وی -که در پی یک توبیخ انضباطی شدید علیه وی تقدیم شده بود- موافقت کرد. ارتش آمریکا وی را به دلیل «رفتار غیر متناسب از سوی یک افسر عالی‌رتبه» توبیخ کرده بود. ارتش پیش‌تر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود که تحقیقات جامعی درباره این عضو خود انجام داده و تصمیم متناسب را اتخاذ کرده است.

آقای راپونه در گفت‌و‌گو با آسوشیتدپرس، بدون ابراز پشیمانی از عملکردش گفت: « خودم را یک انقلابی سوسیالست می‌دانم. می‌خواهم همه سربازان آگاه را به پایین گذاشتن سلاح دعوت کنم... بسیاری که می‌خواهند دیگر نماینده امپریالیسم نباشند در راه یک جنبش انقلابی به ما خواهند پیوست.»

این افسر آمریکایی می‌گوید که در جریان خدمت در افغانستان به کمونیسم گرایش پیدا کرد و مطالعات خود در باره مارکسیسم و سوسیالیسم را در دانشکده افسری گسترش داده است.

وی عکس‌های جنجالیش را مدت‌ها منتشر نکرده بود، اما در سپتامبر سال گذشته و همزمان با بالا گرفتن جدال میان بازیکنان عمدتا سیاهپوست لیگ ملی فوتبال آمریکایی (ان‌اف‌ال) با دونالد ترامپ بر سر بحث احترام به سرود ملی، تصاویر «انقلابی» خود را برای حمایت از ورزشکاران معترض و به‌ویژه کالین کپرنیک منتشر کرد.

بيشتر بخوانيد:

اسپنسر راپونه، پس از خروج از ارتش، عکسی از انگشت وسط خود را به نشانه فحش رکیک به سوی پادگان محل خدمتش در توییتر منتشر کرده و در توضیح آن نوشته: «آخرین سلام».

وکیل این افسر که به «کهنه سرباز کمونیست» مشهور شده می‌گوید این احتمال وجود دارد که دانشگاه وست پوینت، بورس تحصیلی پرداخت شده به موکلش را به دلیل اینکه وی ۵ سال خدمت خود را پس از فارغ التحصیلی به پایان نرسانده، از وی پس بگیرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازیکن معترض به «نژادپرستی» از مدیران باشگاه های فوتبال آمریکایی شکایت کرد

دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی انتخاباتی برای طرفداران حزب لیبرترین‌ هو شد

پیش‌بینی دینداری جوانان مسیحی ایالات متحده؛ مذهبی‌ترین ایالت آمریکا کدام است؟