Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بازیکن معترض به «نژادپرستی» از مدیران باشگاه های فوتبال آمریکایی شکایت کرد

بازیکن معترض به «نژادپرستی» از مدیران باشگاه های فوتبال آمریکایی شکایت کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

کالین کاپرنیک، بازیکن سابق یکی از تیم های لیگ ملی فوتبال آمریکا که در سال ۲۰۱۶ آغازگر موج زانوزنی در هنگام پخش سرود ملی آمریکا بود، از مسئولان باشگاه های مختلف لیگ ملی شکایت کرد.

به گفته وکیل بازیکن سابق تیم «سان فرانسیسکو فورتی ناینرز» (San Francisco 49ers) وی مسئولان باشگاه های لیگ ملی را مسئول بیکاری خود می داند.

وکیل کالین کاپرنیک تاکید کرد که این شکایت پس از آن ارائه می شود که «تمام راه های ممکن» در برابر باشگاه های فوتبال آمریکایی و مدیرانشان آزمایش شده است.

خبر شکایت کالین کاپرنیک ۲۹ ساله در حالی منتشر می شود که قرار است مالکان باشگاه های فوتبال آمریکایی در نیویورک تشکیل جلسه بدهند.

بازیکن سابق تیم «سان فرانسیسکو فورتی ناینرز» در تابستان سال ۲۰۱۶ با زانوزنی در هنگام پخش سرود ملی آمریکا جنجال ساز شد. دونالد ترامپ که در آن مقطع زمانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری بود عمل کالین کاپرنیک را مورد انتقاد قرار داد.

بیشتر بخوانید: ترامپ از حمله توییتری به ورزشکاران باز نمی ایستد

زانوزنی کالین کاپرنیک در انتقاد از شیوه برخورد پلیس آمریکا با شهروندان سیاهپوست انجام شده بود. برخی از بازیکنان لیگ فوتبال آمریکایی در همبستگی با کالین کاپرنیک از آن زمان در هنگام پخش سرود ملی آمریکا زانو می زنند.

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا حدود یک هفته پیش ورزشگاه ایندیاناپولیس را پس از زانوزنی گروهی از بازیکنان تیم «سان فرانسیسکو فورتی ناینرز» ترک کرده بود.

بیشتر بخوانید: مایک پنس در واکنش به اقدام اعتراضی ورزشکاران، استادیوم را ترک کرد

از سوی دیگر بازیکنان تیم فوتبال «هرتابرلین» آلمان روز شنبه پیش از بازی در بوندسلیگا در همبستگی با زانوزنی بازیکنان فوتبال امریکایی زانو زدند. کاپیتان تیم فوتبال «هرتابرلین» دلیل این کار را «مبارزه با نژادپرستی» عنوان کرد.

Hertha Berlin players ‘take a knee’ in solidarity with NFL protests – video https://t.co/oKVrVyhyTf

— The Guardian (@guardian) October 15, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امینم در نیمه سوپر باول زانو زد

کهنه سرباز کمونیست از ارتش آمریکا کنار گذاشته شد

جام جهانی قطر ۲۰۲۲؛ بلژیک به مراکش باخت، بروکسل بهم ریخت