دانمارک به سختی یک امتیاز از استرالیا گرفت

دانمارک به سختی یک امتیاز از استرالیا گرفت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دانمارک با درخشش اشمایکل توانست یک امتیاز از جدال با کانگروها خارج کند.

آگهی

کانگروها در دیداری نزدیک و تماشایی در مقابل دانمارک به تساوی ۱-۱ دست یافتند.

در دومین روز از رقابت‌های گروه C جام جهانی، دو تیم استرالیا و دانمارک به مصاف یکدیگر رفتند. دیداری که در آن کسب امتیاز کامل برای استرالیا بسیار کلیدی بود.

استرالیا که در نخستین بازی‌اش با وجود نمایشی درخشان در مقابل فرانسه شکست را پذیرفته بود، به ۳ امتیاز کامل این دیدار احتیاج مبرم داشت.

به همین دلیل استرالیا بازی را بهتر آغاز کرد، اما این دانمارک بود که زودتر به گل رسید. وایکینگ‌ها در دقیقه هفتم مسابقه روی شوت دیدنی کریستین اریکسن توانستند از کانگروها پیش بیفتند. پاس زیبای نیکلای یورگنسن را ستاره تیم دانمارک با ضربه‌ای مهار نشدنی وارد دروازه استرالیا کرد.

بعد از این گل فشار استرالیا روی دروازه دانمارک بیشتر هم شد. اما آنها موقعیت‌های خود را از دست می‌دادند و نمی‌توانستند دروازه کسپر اشمایکل جوان را باز کنند.

تا اینکه در دقیقه ۳۸ سبزپوشان توانستند یک ضربه پنالتی بگیرند. پنالتی را هم مطابق معمول کاپیتان تیم، مایکل یدیناک به ثمر رساند.

در ادامه بازی هرچند استرالیا بیشتر از حریف خود توپ و میدان را در اختیار داشت، اما بدون اینکه گل دیگری رد و بدل شود دو تیم به رختکن رفتند.

با شروع نیمه دوم استرالیا فشار خود را روی دروازه دانمارک بیشتر و بیشتر کرد. اما آنها هر چه می‌زدند به در بسته می‌خورد. دفاع مستحکم دانمارک و همچنین توانایی بالای اشمایکل عبور از این دیوار را غیر ممکن کرده بود.

به هر ترتیب هرچند استرالیا آمده بود تا از این بازی ۳ امتیاز را کسب کند و امیدهایش را برای صعود به مرحله بعد بیشتر کند، اما آنها در نهایت به همین ۱ امتیاز بسنده کردند تا در روز آخر به مصاف پرو بروند.

با این نتیجه حالا دانمارک با ۳ امتیازی که مقابل پرو کسب کرد و تک امتیاز بازی مقابل استرالیا با ۴ امتیاز در صدر است و فرانسه با یک بازی کمتر با ۴ امتیاز در رده دوم قرار دارد. خروس‌ها امروز با پرو دیدار می‌کنند و بالاخره در روز پایانی استرالیا باید با پرو بازی کنند و دانمارک در سخت‌ترین بازی‌اش به مصاف مردان دیدیه دشان برود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جام جهانی روسیه؛ شادی هواداران دو تیم ژاپن و کلمبیا پیش از بازی

جام جهانی روسیه؛ فرانسه به کمک فناوری ویدئویی استرالیا را شکست داد

وثیقه یک میلیون یورویی برای دنی آلوز؛ ستاره سابق بارسلونا از زندان خارج می‌شود