Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

واکنش پاپ به سیاست مهاجرتی ترامپ: بیگانه‌هراسی پاسخ مشکل مهاجرت نیست

واکنش پاپ به سیاست مهاجرتی ترامپ: بیگانه‌هراسی پاسخ مشکل مهاجرت نیست
Copyright 
نگارش از Ilia Nick
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«اروپا با زمستان کم‌جمعیتی روبروست و بدون مهاجران خالی خواهد شد»

آگهی

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان با انتقاد از سیاست دولت ترامپ در جدا کردن فرزندان مهاجران از والدین‌شان در مرز مکزیک اعلام کرد پوپولیسم پاسخ مشکل مهاجرت در جهان نیست.

وی با تأیید نامه اسقفان کاتولیک ایالات متحده گفت این رفتار دولت آمریکا «ضد ارزش‌های کاتولیک» و «غیراخلاقی» است.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مقامات ایالات متحده برنامه‌ای در پیش دارند که مطابق آن می‌توانند تمام مهاجرانی را که غیرقانونی از مکزیک وارد خاک آمریکا می‌شوند، به دادگاه بفرستند تا ضمن آن که افراد بالغ زندانی می‌شوند کودکان آنها روانه سرپناه‌ها گردند.

پاپ فرانسیس هنگام بازدید عمومی در میدان سنت پیتر واتیکان در رم. عکس از رویترز

اسقفان کاتولیک ایالات‌ متحده نیز همصدا با دیگر رهبران مذهبی این کشور این حرکت دولت ترامپ را محکوم کرده‌اند. کلیسای کاتولیک که در جهان ۱/۳ میلیارد تن عضو دارد بزرگ‌ترین شاخه مسیحیت در ایالات متحده نیز به شمار می‌رود.

پاپ فرانسیس با اشاره به بحران مهاجرت در اروپا نیز گفت اروپا با «زمستان کم‌جمعیتی» روبروست و بدون مهاجران خالی خواهد شد. وی افزود‌: «نمی‌توان افرادی را که از راه می‌رسند رد کرد. باید آنها را پذیرفت،‌ از آنها مراقبت کرد و همراهی‌شان کرد و باید دید آنها را کجا می‌توان اسکان داد، البته در سرتاسر اروپا.»

وی درباره نقش زنان گفت مایل است زنان را برای مدیریت پست‌های کلیدی واتیکان کار بگیرد چرا که زنان «در حل اختلاف‌ها تواناترند» اما همزمان هشدار داد که منظورش از این کار تکرار همان ذهنیت مردانه در کلیسا با پوششی زنانه نیست و افزود این کار نباید به «مردانگی دامن‌پوش» تبدیل شود. وی درباره کشیش شدن زنان گفت در به روی این کار همچنان بسته بوده و وی از باز کردن آن ناتوان است.

رهبر کاتولیک‌های جهان همچنین از اصلاحات مالی در واتیکان ابراز خرسندی کرد و گفت بانک واتیکان اکنون نسبت به گذشته عملکرد بهتری دارد. او همچنین بر دفاع از رسانه‌ها تأکید کرد و گفت دولت‌ها در سراسر جهان رسانه‌ها را دستکاری می‌کنند.

پاپ فرانسیس با اشاره به مقاومت‌هایی که در واتیکان نسبت به رهبری او می‌شود از موضع خود در برابر تندروهای مذهبی در داخل و خارج از کلیسا دفاع کرد و گفت برای آنها دعا می‌کند.

منتقدان پاپ می‌گویند تفسیر و برداشت وی از اصول کلیسا و کتاب مقدس بیش از حد لیبرال و آزاداندیشانه است.

بیشتر بخوانید:‌

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات اعتراضی در آمریکا نسبت به سیاست مهاجرتی دونالد ترامپ

ایلان ماسک خواستار فرزند‌آوری بیشتر شهروندان در کشورهای توسعه‌یافته شد

وزیر خارجه ایتالیا: طرح رُم و لندن برای گسیل مهاجران به آلبانی و روآندا قابل مقایسه نیست