Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ورود زنان به استادیوم آزادی در بیلبورد میدان ولیعصر

ورود زنان به استادیوم آزادی در بیلبورد میدان ولیعصر
Copyright تندرست‌نیوز
Copyright تندرست‌نیوز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در آخرین بیلبورد میدان ولیعصر، زنان و مردان از قومیت‌های مختلف ایرانی در کنار هم در حال تشویق بازیکنی از تیم ملی هستند.

آگهی

زنان هم بالاخره در کنار مردان در بیلبورد میدان ولیعصر برای تشویق بازیکنان تیم ملی هم‌صدا شدند.

بیلبورد جدید که شامگاه ۱۹ ژوئن / ۲۹ خرداد جای بیلبورد قبلی را گرفت، سومین بیلبوردی است که به مناسبت جام جهانی فوتبال در میدان ولیعصر تهران نصب می‌شود.

در آخرین بیلبورد میدان ولیعصر، زنان و مردان از قومیت‌های مختلف ایرانی در کنار هم در حال تشویق بازیکنی از تیم ملی هستند. زنان با پوشش‌های مختلف از چادر و مانتو گرفته تا لباس محلی در کنار مردان در زمین چمن یک استادیوم ورزشی هستند. در میان مردان نیز پوشش‌‌های متنوع از جمله لباس فرم نظامی به چشم می‌خورد.

ماجرای بیلبوردهای اول و دوم

شهرداری تهران و سازمان زیباسازی چند روز پیش برای استقبال از حضور تیم‌ملی فوتبال ایران در مسابقات جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه، بیلبوردی در میدان ولیعصر نصب کردند که با انتقاد‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی روبرو شد.

عنوان این بیلبورد که «باهم قهرمانیم، یک ملت یک ضربان» بود مردانی را با پوشش‌های مختلف قومیت‌های ایرانی نشان می‌داد که در حال شادی کردن هستند در حالی‌ که اثری از حضور زنان به چشم نمی‌خورد.

بهاره آروین یکی از اعضای شورای شهر تهران با اشاره به بیلبورد میدان ولیعصر از کلیه تبلیغات سازمان زیباسازی انتقاد کرد و گفت که حذف سیستماتیک زنان در طراحی پوسترهای جام جهانی نشان از نقصی جدی دارد. او اعلام کرد کمیته شفافیت با همکاری کمیسیون اجتماعی-فرهنگی شورای شهر فرآیند تولید محتوای فرهنگی سازمان زیباسازی را بررسی خواهند کرد.

در واکنش به حذف زنان در این بیلبورد، برزین ضرغامی رئیس سازمان زیباسازی شهرداری تهران به خبرگزاری ایرنا گفت: «محتوای این بیلبورد، تصویرسازی از تیم ملی است و در آن اصلا موضوع زنان یا مردان مطرح نبوده است.»

ضرغامی از طراحی محتوای بیلبورد توسط سازمان اوج که وابسته به سپاه پاسداران است خبر داد اما اضافه کرد که طراحی با هماهنگی شهرداری تهران انجام شده است.

به دنبال انتقادات گسترده، بیلبورد جدیدی جایگزین بیلبورد اول شد. ولی تصویر جدید باز هم خبرساز شد. در بیلبورد جدید اعضای تیم ملی گویی در هنگام خواندن سرود ملی به صف ایستاده‌اند در حالی‌که صفی از زنان و مردان ایرانی در کنار آن‌ها قرار دارند.

نسخه دیگری از این بیلبورد در صفحه اینستاگرام موسسه اوج به چشم می‌خورد که مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی به عنوان نفر سوم دیده می‌شود اما در بیلبورد میدان ولیعصر او حذف شده و مهدی طارمی جای او را گرفته است.

موسسه اوج پوستر دوم را در صفحه اینستاگرام خود گذاشت و نوشت طرح از خانه طراحان انقلاب اسلامی است.

مسعود شجاعی به عنوان بازیکن یک تیم یونانی در مقابل اسرائیل بازی کرده بود که موجب تشنج در فضای فوتبال ایران شد. شجاعی از حضور زنان ایران به استادیوم حمایت می‌کند.

اما موسسه خانه طراحان انقلاب اسلامی انتقادات را حاشیه سازی خواند و نوشت که دو نسخه از یک پوستر طراحی کرده و هر دو نسخه هم در شهر استفاده شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرتاب کفش فلسطینی ها به پوستر ترامپ

انتقاد آشکار از پاپ فرانچسکو در پوسترهایی بر دیوارهای رم

گفتگوی یورونیوز با علیرضا مرزبان؛ از تحلیل «نرم» ناکامی آلمان تا دوای درد فوتبال ایران