سقوط بی‌پایان ریال؛ ثبت نصاب جدید برای یورو و پوند

افت ارزش ریال ایران در برابر دلار آمریکا
افت ارزش ریال ایران در برابر دلار آمریکا Copyright عکس: رویترز
Copyright عکس: رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در جریان معاملات روز چهارشنبه بازار آزاد ارز تهران، افت ارزش ریال ایران در برابر ارزهای عمده جهان ادامه یافت و رکوردهای جدیدی ثبت شد.

آگهی

در جریان معاملات روز چهارشنبه بازار آزاد ارز تهران، افت ارزش ریال ایران در برابر ارزهای عمده جهان ادامه یافت.

در ساعت پایانی داد و ستدهای روز چهارشنبه بازار آزاد ارز تهران، هر دلار‌ آمریکا در برابر ۷۳ هزار ریال خرید و فروش شد و نرخ فروش هر یورو نیز با ثبت یک رکورد جدید از ۸۵ هزار ریال فراتر رفت.

در جریان مبادلات روز چهارشنبه بازار آزاد ارز تهران، هر پوند بریتانیا در برابر ۹۶ هزار و ۸۰۰ ریال مبادله شد تا نصاب جدیدی برای نرخ معاملاتی پوند بریتانیا در مقابل ریال ایران ثبت شود.

در همین حال قیمت فروش درهم امارات به ۲۰ هزار ریال رسید و هر افغانی نیز در مقابل بیش از یکهزار ریال مبادله شد.

سال گذشته در چنین روزی هر دلار آمریکا ۳۷ هزار و ۳۶۰ ریال و هر یورو ۴۲ هزار و ۵۶۰ ریال در بازار آزاد ارز تهران مبادله شده بود.

بیشتر بخوانید:روزشمار اعتراضات سراسری دی ماه ۹۶ در ایران

نرخ ارز در ایران پس از طی ثبات نسبی در فاصله سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶، از دی ماه سال ۱۳۹۶ و در پی وقوع اعتراض‌های عمومی نسبت به رکود اقتصادی و افزایش بیکاری در ایران بار دیگر سیرصعودی به خود گرفت. این روند با افزایش محدودیت‌های ایران برای نقل و انتقال ارز که با حمایت آمریکا صورت گرفت، تشدید شد.

بیشتر بخوانید:

از یک ماه و نیم گذشته و با اعلام خروج یک جانبه آمریکا از برجام سیر نزولی ارزش ریال ایران در آستانه بازگشت تحریم‌های اقتصادی ایالات متحده آمریکا علیه اقتصاد ایران، شیب تندتری به خود گرفته است.

با وجود این که دولت ایران از دو ماه و نیم گذشته اقدام به اجرای سیاست تک نرخی کردن ارز کرده ولی تاکنون در کنترل روند صعودی نرخ ارز در بازار آزاد ناکام بوده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حسین موسویان، دیپلمات پیشین ایران پیشنهاد استعفای روحانی و برگزاری انتخابات زودهنگام را مطرح کرد

بورس تهران به شوق ارز سه نرخی، ترمز برید

دلار این روزها چند می‌ارزد؟