Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تراژدی عید فطر در اندونزی؛ غرق شدن کشتی حامل ۱۲۸ مسافر

عملیات نجات کشتی غرق شده در اندونزی
عملیات نجات کشتی غرق شده در اندونزی Copyright عکس: رویترز
Copyright عکس: رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک کشتی حامل ۱۲۸ اندونزیایی که در حال گذراندن تعطیلات عیدفطر بودند، در دریاچه توبا غرق شد.

آگهی

نیروهای امدادی اندونزی از نجات ۱۸ سرنشین یک کشتی تفریحی که از روز دوشنبه در آب‌های دریاچه توبا غرق شده، خبر دادند. این کشتی حامل ۱۲۸ اندونزیایی بوده که در حال گذراندن تعطیلات عید فطر بوده‌اند.

رئیس سازمان امداد و نجات اندونزی ضمن اعلام خبر گفته که عملیات امدادی برای نجات سایر بازماندگان احتمالی این سانحه با وجود بارش باران شدید و وجود امواجی به ارتفاع ۲ متر بسیار دشوار است.

بر همین اساس عملیات نجات روز دوشنبه متوقف شده بود و از روز سه شنبه دوباره از سرگرفته شده است.

این مقام اندونزیایی همچنین از یافتن یک جسد نیز در جریان جستجوهای تیم‌های امدادی خبر داده است و تاکید کرده که هنوز در مورد این امر که در میان سرنشینان کشتی گردشگران خارجی نیز حضور داشته‌اند یا نه، نمی‌توان اظهار نظر قطعی کرد.

به گفته مقامات محلی این کشتی دارای حداقل ۱۲۸ مسافر بوده و در دریاچه توبا به سمت جزیره سوماترا که مقصدی گردشگری محسوب می‌شود، در حال تردد بوده است. این کشتی به دلیل شکستگی سکان آن بر اثر طوفان، دچار سانحه غرق‌شدگی شده است.

در حال حاضر غواصان گروه‌های امدادی در حال جستجو در عمق دریا برای نجات سرنشینانی هستند که احتمالا داخل کشتی گرفتار آمده‌اند.

همچنین حدود ۳۵۰ نیروی پلیس و امدادگر در حال جستجو برای یافتن بقایای این کشتی و سرنشینان آن هستند. تاکنون جز یک لکه نفتی مواج بر سطح دریاچه نشانه‌ای دیگری از این کشتی غرق شده، پیدا نشده است.

بنابر اعلام مقام‌های سازمان امداد و نجات اندونزی، ظرفیت حمل انسان این کشتی به غیر توان حمل بار آن، حدود ۶۰ نفر بوده است. اما در جریان تعطیلات عید فطر که مسلمانان اندونزی سعی می‌کنند آن را با انجام سفر سپری کنند، ضعف زیر ساخت‌های گردشگری در این کشور موجب استفاده بیش از حد از ظرفیت کشتی‌ها می‌شود.

هفته گذشته نیز ۱۶ نفر در جریان غرق شدن در آبهای مناطق مرکزی این مجمع الجزایر کشته شدند. در اندونزی به دلیل ساختار مجمع الجزایری، کشتی وسیله حمل و نقل بسیار پرکاربردی محسوب می‌شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واژگون شدن یک قایق در یک دریاچه‌ در میسوری ۱۷ کشته برجای گذاشت

ویدئوی تصادف کشتی به هنگام پهلو گرفتن در بندر کراچی

شگفتی دانشمندان از مشاهده یک اورانگوتان وحشی که برای درمان زخمش از گیاه دارویی استفاده کرد