Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

توافق ماکرون و مرکل بر سر طرح بودجه مشترک اروپا

توافق امانوئل ماکرون و آنگلا مرکل با بودجه مشترک اتحادیه اروپا
توافق امانوئل ماکرون و آنگلا مرکل با بودجه مشترک اتحادیه اروپا Copyright عکس: رویترز
Copyright عکس: رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، روز سه‌شنبه توافق کردند تا بودجه مشترک اتحادیه اروپا را با هدف افزایش سرمایه‌گذاری در منطقه یورو و ترویج همگرایی اقتصادی میان ۱۹ دولت این منطقه تهیه کنند.

آگهی

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، روز سه‌شنبه توافق کردند تا بودجه مشترک اتحادیه اروپا را با هدف افزایش سرمایه‌گذاری در منطقه یورو و ترویج همگرایی اقتصادی میان ۱۹ دولت این منطقه تهیه کنند.

دیدار صدراعظم آلمان و رئیس جمهور فرانسه با هدف افزایش همسوئی آنها در خصوص طرح اصلاحی آقای ماکرون برای اتحادیه اروپا و در آستانه نشست سران اتحادیه اروپا در روزهای ۲۸ و ۲۹ ماه ژوئن صورت گرفت.

رئیس جمهوری فرانسه با ارائه طرحی در تلاش است تا با انجام اصلاحات گسترده در اتحادیه اروپا، شرایط را برای تقویت اقتصاد منطقه یورو به منظور کاهش بحران‌های اقتصادی آتی این اتحادیه، فراهم کند.

خانم مرکل در کنفرانس مطبوعاتی پایان این دیدار گفت که پیشبرد اصلاحات اقتصادی در منطقه یورو دشوارترین مساله در جریان نشست آتی سران اتحادیه اروپا خواهد بود، جایی که معمولا تمرکز اصلی مذاکرات بر مسائل سیاست خارجی، دفاعی و بحران مهاجران بوده است.

با این وجود وی تاکید کرد که ما امروز فصل جدیدی را در مسیر اصلاح بودجه اتحادیه اروپا گشودیم و در تلاش هستیم تا این اطمینان حاصل شود که بودجه مشترک اتحادیه برای تقویت سرمایه‌گذاری‌ها و تقویت همگرایی اقتصادی میان اعضاء مصرف می‌شود.

صدراعظم آلمان خطر نشان کرد که بقاء یک اتحادیه اقتصادی و پولی مستلزم اتخاذ سیاست‌های اقتصادی همگرایانه است.

بسیاری از تحلیلگران اقتصادی نیز معتقدند که با وجود روند رو به رشد اقتصاد اروپا و در حالی‌که نشانه بحران عاجلی مشاهده نمی‌شود، شرایط برای انجام اصلاحات اقتصادی به منظور حمایت از پول واحد اروپایی مهیاست.

بیشتر بخوانید:اختلاف مرکل با وزیر کشور آلمان بر سر پناهجویان دولت ائتلافی را تهدید می کند

خانم مرکل که این روزها از سوی احزاب محافظه کار آلمان برای اعمال سخت‌گیری در برابر مهاجران تحت فشار است، ابراز امیدواری کرد که مجلس و دولت این کشور از طرح رئیس جمهوری فرانسه برای انجام اصلاحات در اتحادیه اروپا حمایت کنند. چرا که به زعم او پیش‌نویس خوبی برای انجام این اصلاحات تهیه شده است.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه نیز در پایان دیدار با صدراعظم آلمان گفت که بودجه جدید منطقه یورو تا سال ۲۰۲۱ میلادی اجرایی خواهد شد.

آقای ماکرون افزود که جزئیات این بودجه مشترک، از جمله مبلغ آن و میزان تامین آن از منابع ملی یا مالیات تا پایان سال جاری توسط وزراء اقتصادی اعضاء تعیین خواهد شد.

بیشتر بخوانید:دلخوری کنته از ماکرون؛ ایتالیا فرانسه را به ریاکاری متهم کرد

امانوئل ماکرون، در پایان کنفرانس مطبوعاتی خود با خانم مرکل، به مساله مهاجران اشاره کرد و گفت:«فرانسه و آلمان در تلاش هستند تا در خصوص توافق نامه‌ای میان کشورهای اصلی اتحادیه اروپا که با هجوم مهاجران مواجه‌اند، به نتیجه برسند که بر اساس آن باید پناهجویان به کشور اولی که در آن ثبت شده اند، بازگردانده شوند.»

آقای ماکرون تاکید کرد که راه حل مدنظر فرانسه و آلمان شامل یک توافق میان کشورها و اعضاء اتحادیه اروپاست که نسبت به مساله مهاجران ابراز نگرانی می‌کنند.

طرح مورد توافق فرانسه و آلمان در خصوص مهاجران در شرایطی ارائه شده که هفته گذشته ایتالیا سایر کشورهای اروپایی را که در مسیر ورود اولیه مهاجران قرار ندارند، متهم کرده بود که با ریاکاری از ایفاء مسئولیت خود در قبال مهاجران وارد شده به اتحادیه اروپا سر باز می‌زنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توافقنامه تاریخی تجارت آزاد ژاپن و اتحادیه اروپا

کسری بودجه ۹ میلیارد یورویی اتحادیه اروپا پس از برکسیت

نرمش بروکسل در برابر ورشو؛ روند لغو اجرای ماده ۷ معاهده اتحادیه اروپا علیه لهستان آغاز شد