Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

ایتالیا؛ نادیده گرفتن اتهام آزار جنسی علیه رئیس پیشین فدراسیون فوتبال

ایتالیا؛ نادیده گرفتن اتهام آزار جنسی علیه رئیس پیشین فدراسیون فوتبال
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روزنامه گاردین پس از تحقیقات مفصل ادعا می کند اطلاعات موثق از چشم پوشی دادستان های ایتالیا در پرونده آزار جنسی رئیس پیشین فدراسیون فوتبال دارد.

آگهی

جدی نگرفتن شکایت زنی که رئیس پیشین فدراسیون فوتبال ایتالیا را متهم به آزار جنسی می کرد برای برخی از دادستان های ایتالیایی دردسر ساز شده است. دلیل اصلی دادستان های ایتالیا در عدم توجه به سخنان فرد شاکی سال ها تاخیر در ارائه شکایت او و هچنین میانسالی زن شاکی پنجاه سال بوده است. 

به همین دلیل دادستان ها هربار دستور به کلاسه کردن پرونده را داده اند.

روزنامه گاردین با تحقیقات گسترده ای که منتشر کرده است ادعا می کند بطور قطع پرونده این زن شاکی قابل دادرسی بوده است و از سوی دادستان های ایتالیایی مقیم رم ایتالیا نادیده انگاشته شده است. در همین راستا کارلو تاوکیو، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال ایتالیا هربار از دادگاهی شدن رهایی یافته است.

شاکی زن پرونده یک شهروند گمنام هم نبوده است و الیزابتا کورتانی، رئیس باشگاه فوتبال زنان لاتزیو بوده است. رئیس پیشین فدراسیون فوتبال ایتالیا چهار ماه پیش درپی نتایج ضعیف تیم ملی فوتبال ایتالیا و عدم راهیابی لاجوردی پوشان به جام جهانی روسیه از سمت خود استعفا داد. وی در دوران ریاست بارها بدلیل ابراز سخنان نژادپرستانه مورد انتقاد و اعتراض قرار گرفته بود اما هیچگاه دادگاهی نشد.

الیزابتا کورتانی، اولین بار شکایتش را در ۲۴ نوامبر سال ۲۰۱۷ به ثبت رسانده است اما ادعا کرده که یک سال پیش از آن در اوت ۲۰۱۶ مورد آزار و اذیت جنسی واقع شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازتاب‌های داخلی و خارجی پیروزی تیم ملی فوتبال ایران مقابل مراکش

جشن و پایکوبی فوتبال‌ دوستان سراسر جهان در روسیه

پاپ فرانسیس از دگرباشان جنسی عذرخواهی کرد