Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

محمد ثلاث اعدام شد

محمد ثلاث اعدام شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شبکه خبر تلویزیون ایران از قول دادستانی تهران از اعدام محمد ثلاث باباجانی، درویش گنابادی خبر داد.

آگهی

متهم حوداث گلستان هفتم بامداد امروز اعدام شد.

پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد: «حکم قصاص محمدرضا ثلاث باباجانی که ماموران ناجا را به شهادت رساند، سحرگاه دوشنبه مورخ ۱۳۹۷/۳/۲۸ اجرا شد.»

محمد ثلاث از دراویش گنابادی متهم بود روز ۳۰ بهمن سال گذشته با اتوبوس به میان ماموران انتظامی رفته و یک سرباز وظیفه و دو گروهبان نیروی انتظامی را عمدا کشته است.

زینب طاهری، وکیل محمد ثلاث روز یکشنبه از علی خامنه‌ای، رهبر ایران خواسته بود که موکلش را عفو کرده و حکم اعدام او را لغو کند.

ایرنا
محمد ثلاث در جلسه رسیدگی به حوادث گلستان هفتمایرنا

ثلاث در نخستین جلسه رسیدگی به حوادث بهمن ماه دراویش گنابادی گفته بود که هیچ کدام از اتهاماتش را قبول ندارد و ادعا کرده بود از سوی نیروی انتظامی مورد ضرب و شتم قرار گرفته بوده است.

چندی پیش پایگاه خبری دراویش نعمت‌اللهی گنابادی، مجذوبان نور، فایلی صوتی منسوب به محمد ثلاث را منتشر کرده بود که در آن گفته بود: «من راننده اتوبوسی که آدم کشته است نیستم، من آدم کش نیستم.»

خانواده مقتولان این حادثه در جلسات دادگاه حاضر شده و از قاضی پرونده درخواست صدور حکم قصاص کرده بودند.

دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی کشکولی پس از برگزاری سه جلسه دادگاه رسیدگی به این پرونده حکم قصاص محمد ثلاث را در اسفند ماه گذشته صادر کرد.

با انتشار خبر اعدام محمد ثلاث سازمان عفو بین‌الملل در حساب توئیتری خود از این موضوع ابراز تاسف کرد. این سازمان روز گذشته گزارشی را منتشر کرد که در آن به ناعادلانه بودن فرآیند دادرسی این درویش گنابادی اشاره و از مقامات ایرانی درخواست کرده بود تا هر چه زودتر حکم اعدام ثلاث را لغو کند.

روز گذشته ۲۷ خرداد وکیل مدافع محمد ثلاث اعلام کرده بود که با خانواده موکلش تماس گرفته‌اند تا برای آخرین ملاقات به زندان مراجعه کنند.

در روزهای اخیر موجی از درخواست‌ها برای توقف حکم اعدام محمد ثلاث از سوی فعالان سیاسی ایران، سازمان‌های حقوق بشر، گروهی از نمایندگان پارلمان اروپا و کاربران شبکه‌های اجتماعی به راه افتاده بود که خواهان اعاده دادرسی بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حکم سنگین زندان و شلاق برای یکی دیگر از کنشگران حقوق درویشان