Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رضا خندان، همسر نسرین ستوده چند ساعت بازداشت شد

تجمع در مقابل زندان اوین تهران
تجمع در مقابل زندان اوین تهران
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آزیتا پولادوند، یکی از وکلایی که در تجمع مقابل زندان اوین حضور داشته به یورونیوز گفت چند تن دیگر از همراهان آقای خندان نیز به دست نیروهای اطلاعاتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

آگهی

رضا خندان، همسر نسرین ستوده، وکیل و کنشگر اجتماعی روز یکشنبه در برابر زندان اوین دستگیر شد. 

آقای خندان ساعاتی بعد در صفحه فیسبوک خود خبر از آزادی اش پس از چند ساعت بازداشت داد. او صبح یکشنبه ۲۷ خرداد برای درخواست آزادی همسرش نسرین ستوده، به همراه گروه کوچکی از وکلا و کنشگران سیاسی و اجتماعی و نیز شماری از مردم عادی در برابر زندان اوین تهران حضور یافته بود.

آزیتا پولادوند، یکی از وکلایی که در تجمع مقابل زندان اوین حضور داشت به یورونیوز گفته بود چند تن دیگر از همراهان آقای خندان نیز به دست نیروهای اطلاعاتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده اند. بنا به اعلام رضا خندان هر ۹ فرد بازداشت شده در مقابل زندان اوین در نهایت آزاد شدند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آزیتا پولادوند بازداشت شدگان دیگر را پیام‌ درفشان، آرش کیخسروی، داود فرهاد، آقای بهروان و دکتر میثمی معرفی کرده بود.

نسرین ستوده، وکیل و کنشگر حقوق بشر روز چهارشنبه ۲۳ خرداد بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. روز پنج‌شنبه گذشته نیز شماری از کنشگران حقوق مدنی به همراه جعفر پناهی و محمد نوری‌زاد برای اعتراض به حبس خانم ستوده در برابر زندان اوین تجمع کرده بودند.

پیش از این گفته شده بود که خانم ستوده برای گذراندن محکومیت حبس ۵ ساله به زندان منتقل شده اما ظاهرا خود او در گفتکو با همسرش از درون زندان گفته که بازداشتش به خاطر پرونده «دختران خیابان انقلاب» است.

نسرین ستوده وکالت یکی از متهمان کارزار مبارزه با حجاب اجباری معروف به «دختران خیابان انقلاب» را بر عهده دارد.

در روزهای گذشته ۲۵ تن از کنشگران ایرانی با امضای نامه‌ای بازداشت نسرین ستوده را «غیر قانونی» خوانده و خواستار آزادی هر چه سریع‌تر او شده بودند.

چند نهاد بین‌المللی از جمله دیدبان حقوق بشر و سازمان عفو بین‌الملل نیز خواستار آزادی خانم ستوده شده‌اند.

نسرین ستوده یک بار دیگر نیز در ۱۳ شهریور ۱۳۸۹ به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» دستگیر شده و تا ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ در بازداشتگاه اوین حبس شده بود. پس از آزادی، بنابر دستور دادگاه انتظامی وکلا، مجوز وکالت ستوده از تاریخ مهر ۱۳۹۳ به مدت ۳ سال باطل شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هنگامه شهیدی بازداشت شد

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد

پیام پزشکیان، رئيس جمهوری منتخب ایران به «جهان جدید»: برای گفت‌وگوی سازنده با اروپا آماده‌‌ام