Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

ماکرون به مراسم افطار امسال شورای مسلمانان فرانسه نرفت

ماکرون به مراسم افطار امسال شورای مسلمانان فرانسه نرفت
Copyright 
نگارش از Ilia Nick
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«نخست‌وزیر فرانسه هم قول داده بود در این مراسم حضور داشته باشد اما سرانجام قرار شد وزیر کشور برای ارائه نطقی بیاید.»

آگهی

امانوئل ماکرون امسال نتوانست در مراسم ویژه افطار ماه رمضان جمعیت مسلمانان فرانسه شرکت کند و این مراسم شامگاه سه‌شنبه با حضور ژار کلمب وزير کشور فرانسه برگزار ‌شد.

امانوئل ماکرون امسال نتوانست در مراسم ویژه افطار ماه رمضان شورای مسلمانان فرانسه شرکت کند و این مراسم شامگاه سه‌شنبه با حضور ژار کلمب وزير کشور فرانسه برگزار ‌شد.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

احمد اگرا، رئيس شورای مسلمانان فرانسه روز چهارشنبه از اینکه رئیس جمهوری این کشور نتوانسته همچون سال گذشته در این مراسم حضور داشته باشد اظهار تأسف کرد و افزود که عدم ارائه نطقی از سوی نخست‌وزیر هم نشانه بی‌میلی مقامات دولت به برگزاری این مراسم است.

رئیس شورای مسلمانان فرانسه افزود‌: «نخست‌وزیر قول داده بود در این مراسم حضور داشته باشد اما سرانجام قرار شد وزیر کشور برای ارائه نطقی بیاید.»

امانوئل ماکرون از پیش دعوت به این مراسم را نپذیرفت اما بنا بود نخست‌وزیر فرانسه، ساعت ۱۱:۴۵ یعنی نزدیک به پایان و «برای صرف چای» خود را به این مراسم برساند. اما دفتر وی سرانجام ساعت حضور او را اعلام نکرد.

امانوئل ماکرون به همراه اعضای شورای مسلمانان فرانسه در سال ۲۰۱۷

نشریه «پاریزین» می‌نویسد به نظر می‌رسد ماکرون مایل نیست فعلا درباره «اسلام فرانسه» چیزی بگوید و اعلام کرده که عدم حضورش به دلیل «برنامه کاری سیاسی» است که با مراسم افطار هماهنگ نبوده است.

خود آقای ماکرون اما هنوز درباره این موضوع حساس اظهار نظری نکرده است. وی ماه فوریه در روزنامه «ژورنال دو دیمانش» فرانسه اعلام کرده بود: «مایلم در نیمه نخست سال ۲۰۱۸ کلیت سازماندهی اسلام فرانسه را پایه‌گذاری کنم.» 

رئيس‌جمهوری جوان فرانسه ماه‌ها با روشنفکران، دانشگاهیان و همچنین نمایندگان تمامی مذاهب گفتگو کرد. چگونگی تربیت امامان جماعت و نیز تأمین بودجه اماکن عبادی نیز در برنامه جامع او قرار داشته است. اما احمد اگرا می‌گوید: «او (ماکرون) خود را با این فرض که این موضوع، مسأله ساده‌ای است به دام انداخت. اما هنوز به دیدار ما نیامده و ما همچنان منتظر ملاقات با او هستیم.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکایت شهردار دیژون فرانسه از مادری که نام نوزاد خود را «جهاد» گذاشت

ماکرون: در پی ساماندهی مجدد اسلام در فرانسه هستیم

کاخ سفید سنت مراسم افطاری را برگزار نکرد