Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

داعش مسئولیت حمله در مقابل وزارت «احیا و انکشاف دهات» افغانستان را بر عهده گرفت

داعش مسئولیت حمله در مقابل وزارت «احیا و انکشاف دهات» افغانستان را بر عهده گرفت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بمب‌گذاری انتحاری در مقابل وزارت «احیا و انکشاف دهات» (توسعه روستایی) در کابل، پایتخت افغانستان دست‌کم۱۲ کشته و بیش از ۳۰ زخمی بر جای گذاشت.

آگهی

بمب‌گذاری انتحاری در مقابل وزارت «احیا و انکشاف دهات» (توسعه روستایی) در کابل، پایتخت افغانستان دست‌کم ۱۳ کشته و ده‌ها زخمی بر جای گذاشت.

مقامات وزارت بهداشت افغانستان اعلام کردند که در این حمله انتحاری که ظهر روز دوشنبه در مقابل در ورودی این وزارتخانه روی داد، بیش از ۳۱ تن زخمی و دست کم سیزده تن کشته شدند که تعدادی کودک نیز در میان قربانیان این حادثه بودند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رویترز
خانواده قربانیان حمله انتحاری کابل در بیمارستانرویترز

گزارش‌ها حاکی است که مهاجم انتحاری زمانی که کارکنان در حال بازگشت به ساختمان وزارتخانه پس از وقت نهار بودند، خود را منفجر کرده است.

گروه داعش بدون ارائه هرگونه مدرکی، مسئولیت حمله امروز دوشنبه ۱۱ ژوئن (۲۱ خرداد) در مقابل وزارت «احیا و انکشاف دهات» (توسعه روستایی) در شهر کابل، پایتخت افغانستان را پذیرفت.

این حمله در «دارالامان»، منطقه‌ای از کابل رخ داده است که به دلیل وجود ادارات و مراکز مهم دولتی تحت تدابیر شدید امنیتی است.

این انفجار در حالی روی می‌دهد که میان طالبان و دولت افغانستان به پیشنهاد رئیس جمهوری این کشور، آتش بس موقت برقرار شده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس جمهوری افغانستان خواستار آتش بس موقت با طالبان شد

اشرف غنی از فتوای علمای مذهبی علیه حمله انتحاری حمایت کرد

گسترش نظارت با دوربین توسط طالبان؛ آیا شرکت چینی طرح امنیتی آمریکا یا ترکیه را اجرا می‌کند؟