فوتبال‌دوست آلمانی با تراکتور راهی مسکو شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
Germany, Wirth , drives his tractor  to FIFA 2018 World Cup in Russia
Germany, Wirth , drives his tractor to FIFA 2018 World Cup in Russia   -  Copyright  REUTERS/Vasily Fedosenko

طرفداران فوتبال از سراسر جهان رهسپار روسیه شده‌اند تا تماشاگر مسابقات جام جهانی باشند؛ هر مسافری نیز در این راه سفری منحصربفرد را تجربه می‌کند.

هوبرت ویرث، شهروند ۷۰ سالۀ ساکن شهر فورتزهایم آلمان (Pforzheim) نیز یکی از این مشتاقان است. او در زندگی دو چیز را بیش از همه دوست دارد: فوتبال و تراکتور لانز قدیمی‌اش.

این دو سرگرمی دلپذیر به کمک او آمده‌اند تا بتواند سفری دور و دراز را آغاز کند: سفر به روسیه برای تشویق فوتبالیست‌های آلمان.

هوبرت مصمم است که این سفر ۲۵۰۰ کیلومتری را قبل از ۱۴ ژوئن و آغاز اولین بازی جام جهانی به پایان برساند و وارد مسکو شود.

او تا کنون سوار بر تراکتور خود، بیش از ۱۷۰۰ کیلومتر را پشت سر گذارده و به بلاروس رسیده است. تراکتور قدیمی او روزانه ۱۶۰ کیلومتر طی می‌کند؛ به عبارت دیگر ۲۰ کیلومتر در ساعت.

هوبرت هر زمان که خسته می‌شود در اتاقک چوبی که روی تراکتور خود ساخته، استراحت می‌کند.

این اتاقک چوبیِ شبیه بشکۀ آبجو که عمر آن به سال ۱۹۶۳ میلادی برمی گردد، بخوبی به امکانات روز مجهز شده است از جمله دوش و اینترنت. روی آن نیز تابلوی بزرگی با این جمله به چشم می‌خورد: «سلام مسکو».

هوبرت در این سفر پر ماجرا که سگ وفادارش «Hexe» نیز او را همراهی می‌کند، فرصت دیدار با دیگر دوستداران فوتبال و علاقمندان به خودروهای قدیمی، همچنین لذت دیدن چشم اندازهای زیبای اروپای مرکزی را نیز از دست نمی‌دهد.

REUTERS/Vasily Fedosenko
REUTERS/Vasily Fedosenko
REUTERS/Vasily Fedosenko
REUTERS/Vasily Fedosenko

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید