Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پناهنده سوری تولیدات لوکس خود را وارد بازار فرانسه کرد

Syrian designer Daniel Essa
Syrian designer Daniel Essa Copyright REUTERS/Noemie Olive
Copyright REUTERS/Noemie Olive
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دانیال عیسی موفق شده است که برند تجاری خود را بخوبی معرفی کند و کفش‌های کتانی لوکس خود را به ثروتمندان پاریس و هالیوود بفروشد.

آگهی

هنگامی که دانیال عیسی، طراح ۳۰ سالۀ سوری مجبور به ترک سوریه و اقامت در فرانسه شد، آینده‌ای ناروشن مقابل خود می‌دید.

او در سال ۲۰۱۴ میلادی قدم به خاک اروپا گذاشت و در حالی رهسپار فرانسه شد که نه این کشور را به درستی می‌شناخت و نه مردم آن را؛ اما در نهایت موفق شد برند تجاری خود را بخوبی در این سوی جهان معرفی کند و کفش‌های کتانی لوکس خود را به ثروتمندان پاریس و هالیوود بفروشد.

زادگاه دانیال عیسی شهر حمص سوریه است و مشوق او برای ورود به این حرفه مادربزرگش بوده که خیاطی و برش را نیز به او آموخته است؛ آنهم در حالی که تمام خانواده مخالف این کار او بودند و مد را حرفه‌ای مختص زنان و محدود به طراحی لباس برای زنان می‌دانستند.

دانیال عیسی درنهایت در دمشق در رشته مد تحصیل کرده و کارگاه و فروشگاه خود را نیز در پایتخت سوریه دایر می‌کند. اما با آغاز درگیری‌های داخلی مجبور می‌شود که آرزوی کار در این حرفه در سرزمین مادریش را رها کند و در شهر لیل در شمال فرانسه ساکن شود. او می‌گوید که ترک دمشق و رها کردن سرمایه گذاری که در آنجا انجام داده بود، برای او خیلی سخت بوده است.

کفش‌های کتانی‌ طراحی شده توسط او هم اکنون در فروشگاه‌های مختلفی در بورلی هیلز، پاریس و همچنین جزیرۀ کورس فرانسه به فروش می‌رسند و بازیگرانی همچون ووپی گلدبرگ از هالیوود خریدار کفش‌های او هستند. دانیال عیسی امیدوار است که تا دو هفته دیگر، اولین فروشگاه خود را نیز افتتاح کند.

بهای کفش‌های دست‌دوز ساده اما شیک طراحی شده توسط او حدود ۳۳۰ یورو (۳۹۰ دلار) است؛ کفش‌هایی که همواره کلماتی امیدبخش مانند آزادی، بوسه و صلح روی آنها نقش بسته است.

REUTERS/Noemie Olive
REUTERS/Noemie Olive
REUTERS/Noemie Olive

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصمیم جدید شهرداری اسکیلستونای سوئد: گدایان برای کار باید پول بدهند و مجوز بگیرند

بازداشت گروگانگیر پاریس؛ گروگانها آزاد شدند

ابتکار عمل کمیسیون اروپا برای کاریابی پناهجویان