Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

درگیری‌های خشونت آمیز در نیکاراگوئه بیش از ۱۱۰ کشته برجای گذاشت

Nicaragua
Nicaragua Copyright REUTERS/Oswaldo Rivas
Copyright REUTERS/Oswaldo Rivas
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خیابان‌ها در شهرهای بزرگ این کشور به میدان جنگ تبدیل شده است و معترضان برای مقابله با پلیس سلاح گرم در دست گرفته‌اند.

آگهی

بنا بر اعلام سازمان صلیب سرخ، در جریان درگیری‌های خشونت‌بار روز شنبه میان معترضان خشمگین و نیروهای پلیس در شهر ماسایا در نیکاراگوئه دست‌کم دو نفر کشته شده‌اند.

در شهر ماناگوآ، پایتخت این کشور نیز جسد یک شهروند آمریکایی درحالی که به او شلیک شده بود پیدا شد. او آخرین بار جمعه شب در یک بار دیده شده بود و گفته می‌شود که بار را ترک کرده بود تا به یکی از دوستانش که مورد حمله قرار گرفته بود کمک کند.

موج ناآرامی‌های اجتماعی در نیکاراگوئه در اعتراض به عملکرد دانیل اورتگا، رئیس جمهور آن به تدریج سراسر این کشور واقع در آمریکای مرکزی را فرا گرفته است.

آقای اورتگا در ماه آوریل فرمانی را مبنی بر کاهش حقوق و دستمزدها و همچنین تغییر سیستم تامین اجتماعی امضا کرد و تنها ساعاتی پس از آن بود که بازنشستگان و دانشجویان معترض به خیابان‌ها آمدند.

معترضان خشمگین خواستار برکناری آقای اورتگا از قدرت و برگزاری انتخابات زودهنگام هستند اما دانیل اورتگا که از سال ۲۰۰۷ میلادی بر جایگاه ریاست جمهوری تکیه زده، انتخابات آیندۀ این کشور را برای سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی کرده است.

بیش از ۱۱۰ نفر از نیمه آوریل تا کنون در جریان این درگیری‌ها کشته شده‌اند که بیشتر آنها دانشجو بوده‌اند. دستگیری‌های گسترده در سراسر این کشور واقع در آمریکای مرکزی نیز همچنان ادامه دارد.

خیابان‌ها در شهرهای بزرگ این کشور به میدان جنگ تبدیل شده است و معترضان برای مقابله با پلیس به سلاح گرم روی آورده‌اند.

همزمان با افزایش خشونت‌ها، خطر ظهور باندهای جنایتکار نیز افزایش یافته است؛ موضوعی که باعث شده در بسیاری از شهرها ساکنان اقدام به سازماندهی گروه‌های کنترل شهری و سنگرسازی در خیابان‌ها کنند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات در نیکاراگوئه در اعتراض به پروژه چینی احداث کانال

شکست سنگین حزب حاکم فرانسه در انتخابات اروپا؛ ماکرون پارلمان را منحل کرد

تظاهرات حامیان فلسطین در بلژیک و درگیری آن‌ها با پلیس