Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نتانیاهو: آرزوی من این است که مردم ایران و اسرائیل همکاری کنند

نتانیاهو: آرزوی من این است که مردم ایران و اسرائیل همکاری کنند
Copyright 
نگارش از Ilia Nick
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«مردم ایران یکی از با استعدادترین و موفق‌ترین مردم جهانند، البته به یک شرط: وقتی که ایران را ترک می‌کنند.»

آگهی

بنیامین نتانیاهو،‌ نخست‌وزیر اسرائیل با انتشار ویدئویی مردم ایران را مستقیما خطاب قرار داد. آقای نتانیاهو در این ویدئو که در روز پنج‌شنبه ۱۰ خرداد منتشر شد، نه به زبان مادری خود یعنی عبری، بلکه به زبان انگلیسی سخن می‌گوید.

او نخست اعلام می‌کند که شاید شنیدن این سخنان از سوی نخست‌وزیر اسرائیل برای ایرانی‌ها «عجیب» باشد و در ادامه می‌گوید: «مردم ایران از با استعدادترین و موفق‌ترین مردم جهانند. البته به یک شرط: وقتی که ایران را ترک می‌کنند.»

نخست‌وزیر اسرائیل در ادامه به این نکته اشاره می‌کند که بسیاری از بنیانگذاران و مدیران یا گردانندگان شرکت‌های نوپای «سیلسکون ولی» نظیر شرکت‌های اوبر، ای‌بی،‌ دراپ‌باکس و بسیاری شرکت‌های مطرح، ایرانی هستند. سیلیکون ولی یا دره سیلیکون کانون نوآوری‌ها در فناوری رایانه و ارتباطات در ایالات متحده است.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی در ادامه می‌افزاید:‌ «ایرانی‌ها مستعد و خلاقند، پس چرا ایران اینقدر فقیر است؟ چرا نرخ بیکاری این قدر بالاست؟ پاسخ اینجاست: نظام. دیکتاتورهای نظام ایران ثروت‌های این کشور را غارت می‌کنند. آیا حیف نیست که ایران روی مردم خود سرمایه‌گذاری نمی‌کند؟»

آقای نتانیاهو می‌افزاید که رژیم ایران «ده‌ها میلیون دلار» هزینه برنامه‌ هسته‌ای و دخالت در خاورمیانه و «گسترش خشونت» می‌کند درحالی که مردم این کشورند که رنج می‌برند.

وی در انتها تأکید می‌کند منتظر روزی است که مردم ایران برای ساختن شرکت‌های موفق نیازی به خروج از کشورشان نداشته باشند و می‌افزاید: «تصور کنید کارآفرینان ایرانی و اسرائیلی برای بهبود تمام بشریت با هم در ایران و اسرائیل همکاری کنند؛ امید من این است؛ چشم‌انداز من این است و این امر می‌تواند آینده ما باشد.»

در هفته‌های گذشته و پس از حملات موشکی از داخل خاک سوریه به بلندی‌های جولان و حملات هوایی اسرائیل به مواضعی منسوب به ایران در خاک سوریه، تنش میان ایران و اسرائیل بعدی بی‌سابقه یافته است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سربازان اسرائیلی چرا «سلطان قلبها» می‌خوانند؟

رقص نتانیاهو با بارزیلای، برنده اسرائیلی یوروویژن

اوج‌گیری تنش با حوثی‌ها پس از نخستین حمله اسرائیل به خاک یمن؛ موشک شلیک شده به ایلات سرنگون شد