لاوروف در پیونگ‌یانگ با کیم جونگ اون دیدار کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
لاوروف در پیونگ‌یانگ با کیم جونگ اون دیدار کرد
کپی رایت  وزارت خارجه روسیه

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه پنج‌شنبه ۳۱ مه/ ده خرداد در سفری به پیونگ یانگ برای اولین بار به دیدار رهبر کره شمالی رفت.

وزارت خارجه روسیه در حساب توئیتر رسمی این وزارتخانه با انتشار عکس این دیدار اعلام کرد: «کیم جونگ اون، سرگئی لاوروف را به حضور پذیرفت.»

این وزارتخانه در بیانیه‌ای از دعوت روسیه از رهبر کره شمالی برای سفر به مسکو خبر داد. در این بیانیه آمده است: «آقای لاوروف به کیم جونگ اون گفته است به روسیه بیایید. ما از شما با آغوش باز استقبال خواهیم کرد.»

سرگئی لاوروف به دعوت همتای کره شمالی ری یونگ هو که ماه آوریل از روسیه دیدار کرده بود، به پیونگ یانگ سفر کرده است.

وزارت خارجه روسیه بعد از دیداری آقای لاوروف با همتای کره شمالی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در این دیدار درباره وضعیت بین‌المللی به ويژه مشکلات پیش‌ رو به منظور خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره گفتگو شد. موضوعات مربوط به برقراری صلح و امنیت نیز مطرح گشت.»

سرگئی لاوروف تصریح کرد: «ما تعهد خود را به همکاری کامل با کره شمالی برای حل و فصل تمام مسائل بین‌المللی و دوجانبه اعلام کردیم.»

سفر وزیر خارجه روسیه در حالی صورت می‌گیرد که مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا چهارشنبه شب در نیویورک با کیم یونگ چول، دستیار ارشد رهبر کره شمالی دیدار کرد و رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته از لغو دیدارش با کیم جونگ اون که برای روز ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) در سنگاپور برنامه ریزی شده بود، خبر داده بود.

بیشتر بخوانید:

دیدار وزیر خارجه آمریکا با مقام ارشد کره شمالی در نیویورک

ترامپ: شاید دیدار با کیم در سنگاپور انجام شود