Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مهدی کروبی: عزرائیل سرنوشت حصر را مشخص می‌کند

مهدی کروبی: عزرائیل سرنوشت حصر را مشخص می‌کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مهدی کروبی در نامه سرگشاده به اعضای حزب اعتماد ملی نوشت: «با این روند به نظر مى رسد ملک الموت حضرت عزرائیل تعیین کننده سرنوشت آن باشد بدین روی که یا ما زودتر می رویم و یا آن دیگری.»

آگهی

مهدی کروبی، نامزد معترض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ در نامه‌ای سرگشاده خطاب به اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، «عزرائیل» را عامل تعیین کننده سرنوشت حصر هشت ساله خود خواند.

به گزارش سحام نیوز وی در این نامه با ابراز ناامیدی از پایان حصر خود با انتقاد از تصمیم خودسرانه و عدم پاسخگویی در قبال این موضوع نوشت: «با این روند به نظر مى رسد ملک الموت، حضرت عزرائیل تعیین کننده سرنوشت آن باشد بدین روی که یا ما زودتر می رویم و یا آن دیگری.»

این وب‌سایت نزدیک به مهدی کروبی در گزارش خود درباره این نامه می‌گوید که منظور این نامزد معترض از «آن دیگری» رهبر ایران بوده است. معترضان به حصر آقای کروبی، میرحسین موسوی و زهر رهنورد، رهبر ایران را مسئول و عامل حصر این افراد می‌دانند.  

آقای کروبی در نامه سرگشاده خود برای بار دوم از سمت دبیر کلی حزب اعتماد ملی کنار کشیده و از اعضای این حزب خواسته است تا با درخواست استعفای او موافقت کنند.

مهدی کروبی با اشاره به عدم امکان حضور خود برای حل و فصل اختلافات میان اعضای حزب نوشت:‌ «انتظار دارم اعضاى این شورا به اتفاق آراء با آن (استعفا) موافقت کنند تا راه انتخاب دبیرکل مطابق اساسنامه با اکثریت آرا فراهم گردد.» وی در پایان این نامه اظهار امیدواری کرده و گفت « اگر روزی از حصر خارج شوم به‌عنوان عضوی از حزب در کنار شما خواهم بود.»

بیشتر بخوانید:

اشاره آقای کروبی به درگیری و تشنج کنگره اعتماد ملی در هفته گذشته و ناتمام ماندن انتخابات شورای مرکزی این حزب است.

**به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید **

عکس از ایسنا/ منا هوبه‌فکر
کنگره حزب اعتماد ملی، ۴ خرداد ۹۷عکس از ایسنا/ منا هوبه‌فکر

حجت نظری، عضو شورای شهر تهران، برهم زنندگان این کنگره را «عده‌ای اراذل و اوباش» خوانده بود که به دنبال حذف مهدی کروبی از دبیرکلی اعتماد ملی بودند.

برخی دیگر از چهره‌های سیاسی اما تشنج در این جلسه را نه به دلیل اختلافات داخلی که ناشی از «اقدامات گروه فشار» خوانده‌اند.

مهدی کروبی در بخش دیگری از نامه سرگشاده خود، بار دیگر با زیر سوال بردن نتیجه انتخابات سال ۸۸، آن را «مضحک و فرمایشی» خواند و نوشت: «وقتی رئیس جمهور مستقر برای بار دوم در انتخاباتی مضحک و فرمایشی با افزایش ۷ میلیونی رای بر کرسی ریاست جمهوری نشانده شد و اعتراض مردم به تقلب و مهندسی انتخابات متأسفانه تحمل نشد و مردم معترض با خشونت سرکوب گردیدند، وارد فاز جدیدی شدیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ضرغامی: رفع حصر در شورای عالی امنیت ملی رای نمی‌آورد

حسین شنبه‌زاده، ویراستار و فعال شبکه‌های اجتماعی بازداشت شد

پایان پدیده «ابراهیم رئیسی»؛رئیس جمهوری که سودای رهبری داشت