ائتلاف تحت رهبری عربستان: نیروهای دولتی یمن به ۲۰ کیلومتری بندر حدیده رسیدند

بندر حدیده یمن
بندر حدیده یمن   -  Copyright  رویترز
نگارش از Euronews  با استفاده از  رویترز، خبرگزاری فرانسه

حدود ۷۰ درصد کمک های بشردوستانه ارسالی به یمن از بندر حدیده عبور می کند.

ائتلاف نظامی به رهبری عربستان می گوید نیروهای دولتی یمن به ۲۰ کیلومتری بندر حدیده که تحت کنترل حوثی‌ها قرار دارد، رسیده اند.

ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف تحت رهبری عربستان بدون اشاره به جزئیات طرح احتمالی نیروهای این ائتلاف برای هجوم به سوی بندر حدیده اظهار داشت: «فاصله با حدیده به ۲۰ کیلومتر رسیده است و عملیات ادامه دارد.»

بندر حدیده در غرب یمن اصلی ترین مسیر ارسال کمک های بشردوستانه به یمن است. سازمان ملل متحد از تاثیر احتمالی درگیری نظامی در این بندر بر ارسال کمک‌های انسان دوستانه به مردم جنگ‌زده یمن ابراز نگرانی کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

حدود ۷۰ درصد کمک های بشردوستانه ارسالی به یمن از بندر حدیده عبور می کند.

ائتلاف نظامی به رهبری عربستان می‌گوید که نیروهای حوثی از بندر حدیده برای حمله به کشتی ها در دریای سرخ و دریافت کمک نظامی از ایران استفاده می کنند.

نیروهای حوثی ضمن رد این اتهامات تاکید کرده اند که قادر به مقاومت در برابر تهاجم احتمالی نیروهای دولتی یمن به بندر حدیده هستند.

ائتلاف تحت رهبری عربستان در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی پس از پرتاب چند موشک بالستیک به سوی ریاض برای مدتی از هرگونه رفت و آمد کشتی ها به بندر حدیده جلوگیری کرد.

سازمان عفو بین الملل چند هفته پیش اعلام کرده بود که به دنبال تشدید درگیری ها بین نیروهای دولتی یمن و شورشیان حوثی، دهها هزار نفر از بندر حدیده گریخته اند.

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط