Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اعتراض افسران پلیس فرانسه با پیژامه

اعتراض افسران پلیس فرانسه با پیژامه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«اگر هم سر کار و هم در خانواده اوضاع بد باشد کار به جاهای باریک می‌کشد.»

آگهی

سه افسر پلیس فرانسه که پیژامه و کلاه خواب بر سر داشتند در کنار صدها تن دیگر از همکاران خود در برابر اداره پلیس پاریس دست به تظاهرات زدند.

این افسران و اعضای اتحادیه صنفی اس‌ژ‌پ بامداد سه‌شنبه با حضور در برابر اداره پلیس منطقه ۱۳ پاریس خواستار پایان «بدرفتاری با پلیس پاریس» و احترام به «حریم خصوصی» خود شدند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سه افسر پلیس به شکل نمادین با لباس خواب بر روی یک تخت که در خیابان قرار داده شده بود دراز کشیده بودند و تظاهرکنندگان شعار می‌دادند: «جایگاه اجتماعی برای افسران پلیس» و «از تشکر خسته‌ایم برایمان کافی است!»

روکو کنتنتو،‌ نماینده اتحادیه کارکنان پلیس به خبرنگاران گفت: «ما خواستار آن هستیم که برای پاسداشت شان و جایگاه اجتماعی پلیس پاریس پروژه بزرگی به جریان بیافتد.» وی در ادامه با انتقاد از سیاست‌های ژرار کلمب، وزیر کشور فرانسه افزود: «خواهان خوش‌بینی و صمیمیت هستیم و همه چیز از جمله منابع و نیروی انسانی را منطقی جلوه می‌دهیم اما به خود انسان‌ها بی‌توجهیم.»

تجمع اعتراضی افسران پلیس در پاریس

اضافه کاری زیاد، کمبود امکانات رفاهی برای فرزندان و نحوه برنامه‌ریزی‌ها از جمله عللی است که افسران پلیس پاریس را به اعتراض واداشته است.

ژوزف یک افسر پلیس ۴۸ ساله که ۲۷ سال سابقه خدمت دارد به خبرگزاری فرانسه گفت: «پیوسته کار ما بیشتر و بیشتر می‌شود. هفته کاری را تمام می‌کنید و با خود می‌گویید که فردا استراحت می‌کنم اما بعد به شما زنگ می‌زنند که باید سر کار بروید، چیزی هم نمی‌توانید بگویید. اگر هم سر کار و هم در خانواده اوضاع بد باشد کار به جاهای باریک می‌کشد.»

بیشتر بخوانید:

گزارش ویژه یورونیوز از خشونت بی سابقه پلیس علیه پناهجویان در کاله

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فراخوان اتحادیه پلیس فرانسه برای اعتصاب سراسری

عملیات پلیس پاریس علیه مظنونان به تروریسم در شمال پایتخت فرانسه

هزاران زن در سرتاسر فرانسه علیه اوج‌گیری جریان راست افراطی به خیابان‌ها آمدند