افزایش قیمت سیگار یک میلیون نفر از سیگاری های فرانسه کم کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
عکس تزئینی است
عکس تزئینی است   -   کپی رایت  آرشیو

دولت فرانسه می گوید شمار افراد سیگاری در این کشور طی یک سال یک میلیون نفر کاهش یافته است.

دلیل کاهش تعداد افراد سیگاری فرانسه افزایش قیمت این کالا و عرضه جایگزین هایی برای آن از جمله سیگار الکترونیکی عنوان شده است.

کاهش شمار سیگاری های فرانسه در سال ۲۰۱۷ میلادی در حالی روی می دهد که از سال ۲۰۱۰ به این سو تعداد افراد سیگاری در این کشور کاهش نیافته بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بنا به آمار رسمی در سال ۲۰۱۷ تعداد افراد ۱۸ تا ۷۵ ساله ای که در فرانسه سیگار می کشیدند از ۲۹.۴ درصد به ۲۶.۹ درصد رسیده است.

آنیس بوزن، وزیر بهداشت فرانسه در مورد کاهش تعداد افراد سیگاری در این کشور گفت: «این نتایج دلگرم کننده و نشان دهنده یک نقطه عطف است.»

به گفته وزیر بهداشت فرانسه روزانه ۲۰۰ نفر در این کشور به دلیل مصرف دخانیات جان خود را از دست می دهند. علاوه بر این دلیل مرگ یک نفر از هر دو سیگاری در نهایت مصرف دخانیات است.

یافته های وزارت بهداشت فرانسه نشان می دهد که دلیل کاهش آمار افرادی که دخانیات مصرف می کنند ترک سیگار عده ای از سیگاری ها و کاهش شمار مصرف کنندگان جدید است.

از افزایش مالیات خرید سیگار، استفاده از پاکت های استاندار برای فروش آن و بازپرداخت هزینه درمان های ویژه ترک دخانیات به عنوان عوامل اصلی کاهش شمار سیگاری ها فرانسه یاد می شود.

روز ۳۱ مه (۱۰ خرداد) روز جهانی مبارزه با دخانیات است. بنا به آمار سازمان جهانی بهداشت سالانه بیش از هفت میلیون نفر در سراسر جهان به دلیل مصرف سیگار جان می بازند.

بیشتر بخوانید: