افزایش قیمت سیگار یک میلیون نفر از سیگاری های فرانسه کم کرد

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است Copyright آرشیو
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کاهش شمار سیگاری های فرانسه در سال ۲۰۱۷ میلادی در حالی روی می دهد که از سال ۲۰۱۰ به این سو تعداد افراد سیگاری در این کشور کاهش نیافته بود.

آگهی

دولت فرانسه می گوید شمار افراد سیگاری در این کشور طی یک سال یک میلیون نفر کاهش یافته است.

دلیل کاهش تعداد افراد سیگاری فرانسه افزایش قیمت این کالا و عرضه جایگزین هایی برای آن از جمله سیگار الکترونیکی عنوان شده است.

کاهش شمار سیگاری های فرانسه در سال ۲۰۱۷ میلادی در حالی روی می دهد که از سال ۲۰۱۰ به این سو تعداد افراد سیگاری در این کشور کاهش نیافته بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بنا به آمار رسمی در سال ۲۰۱۷ تعداد افراد ۱۸ تا ۷۵ ساله ای که در فرانسه سیگار می کشیدند از ۲۹.۴ درصد به ۲۶.۹ درصد رسیده است.

آنیس بوزن، وزیر بهداشت فرانسه در مورد کاهش تعداد افراد سیگاری در این کشور گفت: «این نتایج دلگرم کننده و نشان دهنده یک نقطه عطف است.»

به گفته وزیر بهداشت فرانسه روزانه ۲۰۰ نفر در این کشور به دلیل مصرف دخانیات جان خود را از دست می دهند. علاوه بر این دلیل مرگ یک نفر از هر دو سیگاری در نهایت مصرف دخانیات است.

یافته های وزارت بهداشت فرانسه نشان می دهد که دلیل کاهش آمار افرادی که دخانیات مصرف می کنند ترک سیگار عده ای از سیگاری ها و کاهش شمار مصرف کنندگان جدید است.

از افزایش مالیات خرید سیگار، استفاده از پاکت های استاندار برای فروش آن و بازپرداخت هزینه درمان های ویژه ترک دخانیات به عنوان عوامل اصلی کاهش شمار سیگاری ها فرانسه یاد می شود.

روز ۳۱ مه (۱۰ خرداد) روز جهانی مبارزه با دخانیات است. بنا به آمار سازمان جهانی بهداشت سالانه بیش از هفت میلیون نفر در سراسر جهان به دلیل مصرف سیگار جان می بازند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه؛ سیگار کشیدن در پارک‌های شهر استراسبورگ ممنوع شد

آغاز به کار وبسایت خوش‌خبر، پایگاهی که خبر بد ندارد

فروشگاه‌های لیدل سوئیس فروش ماری‌جوانای داخلی را آغاز کردند