دولت پاکستان نصیر‌الملک،‌ دادستان کل پیشین این کشور را به عنوان نخست‌وزیر موقت برگزید

دولت پاکستان نصیر‌الملک،‌ دادستان کل پیشین این کشور را به عنوان نخست‌وزیر موقت برگزید
نگارش از Ilia Nick
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این انتصاب به هفته‌ها سرگردانی و درگیری میان حزب نواز به ریاست خاقان عباسی و حزب مردمی پاکستان به رهبری سید خورشید احمد شاه پایان می‌دهد.

آگهی

پاکستان روز دوشنبه نصیرالملک، دادستان کل پیشین این کشور را تا برگزاری انتخابات جدید به مقام نخست‌وزیری دولت موقت منسوب کرد.

این انتصاب به هفته‌ها سرگردانی و درگیری میان حزب حاکم این کشور یعنی حزب مسلم لیگ پاکستان (نواز)، و حزب مردم پاکستان به رهبری سید خورشید احمد شاه پایان می‌دهد. حزب مسلم لیگ،‌ یک حزب راست محافظه کار بوده و حزب مردم پاکستان معتقد به جدایی دین از حکومت است.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نصیر الملک، نخست‌وزیر دولت موقت و رئیس کنونی کمیته انتخابات پاکستان

آقای نصیر الملک همچنین ریاست موقت کمیسیون انتخابات پاکستان را نیز برعهده دارد. وی بناست از روز پنج‌شنبه که دولت و پارلمان کنونی منحل خواهند شد، دولتی تکنوکرات (فن‌سالار) را تا زمان برگزاری انتخابات آینده رهبری کند. انتخابات پیش‌ رو در پاکستان روز ۲۵ ژوئیه / سوم مرداد ماه برگزار می‌شود.

این دولت موقت یا انتقالی معمولا از گرفتن تصمیمات عمده پرهیز می کند تا دولت تازه انتخاب شود گرچه ممکن است دولت موقت پاکستان با توجه به کاهش رشد اقتصادی، ناگزیر از گرفتن تصمیماتی برای تقویت اقتصاد کشور شود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر کشور پاکستان مورد سوءقصد قرار گرفت و زخمی شد

گروگانگیری اموال پناهجویان افغان در پاکستان؛ اسلام‌آباد: آزادی مشروط به مبارزه طالبان با تروریسم است

هجرت دسته‌جمعی مهاجران افغان از پاکستان؛ در مرز تورخم صف ۷ کیلومتری تشکیل شد