از آفریقا تا کاخ الیزه؛ نجات دهنده کودک پاریسی تابعیت فرانسوی می‌گیرد

صحنه ای از ویدئوی نجات کودک چهار ساله در پاریس
صحنه ای از ویدئوی نجات کودک چهار ساله در پاریس Copyright شبکه های اجتماعی
نگارش از Euronews با استفاده از  خبرگزاری فرانسه
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی حرکت این جوان اهل مالی را که فاقد برگه اجازه اقامت در فرانسه است «قهرمانانه» توصیف کرده اند.

آگهی

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد مامادو قاسم، یک جوان اهل مالی که روز شنبه کودکی را از خطر سقوط از ساختمانی در پاریس نجات داده بود، تابعیت فرانسوی خواهد گرفت. 

رئیس جمهوری فرانسه دوشنبه صبح و در جریان دیدار با این «مهاجر غیرقانونی» گفت وی تابعیت فرانسه را کسب و به استخدام آتش‌نشانی این کشور در خواهد آمد.

انتشار ویدئویی از مامادو قاسم، ۲۲ ساله که در حال نجات یک کودک در معرض سقوط دیده می شود واکنش های زیادی را برانگیخت. بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی حرکت این جوان اهل مالی را که فاقد برگه اجازه اقامت در فرانسه است «قهرمانانه» توصیف کرده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رهگذران در پاریس حدود ساعت ۲۰ روز شنبه شاهد نجات کودکی چهار ساله بودند که از بالکن طبقه چهارم ساختمانی در شمال پایتخت فرانسه آویزان شده بود. در ویدئویی که از نجات این کودک به دست مامادو قاسم گرفته شده است این جوان اهل مالی در حال بالا رفتن از دیوار ساختمان و در نهایت نجات کودک دیده می شود.

ویدئوی این حرکت مامادو قاسم میلیون ها بار در شبکه های اجتماعی دیده شده است. این جوان تبعه مالی در مورد نجات این کودک گفته است: «دیدم بسیاری در حال فریاد زدن هستند و ماشینها بوق می زنند. [...] به همین شکل بالا رفتم. خدا را شکر که او را نجات دادم.»

تحقیقات انجام شده نشان می دهد این کودک چهار ساله در غیاب والدین خود به بالکن خانه شان رفته بود.

ان ایدالگو، شهردار پاریس ضمن ستایش از عمل «قهرمانانه» مامادو قاسم گفته است که شهرداری پایتخت فرانسه از دریافت اجازه اقامت برای این جوان اهل مالی حمایت می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه دستور اخراج مهاجر «قهرمان» را لغو کرد

هجوم مزرعه‌داران خشمگین فرانسوی به سالن نمایشگاه کشاورزی پاریس پیش از بازدید امانوئل ماکرون

ارمنی‌تبار، پارتیزان و شاعری کمونیست؛اولین خارجی که در کنار مشاهیر بزرگ فرانسه آرام می‌گیرد که بود؟