نتانیاهو: نمی‌گذاریم ایران به لبنان سلاح برساند

نتانیاهو: نمی‌گذاریم ایران به لبنان سلاح برساند
نگارش از Euronews

نخست وزیر اسرائيل از ادامه تقابل و تشکیل کارزار علیه با ایران در سه جبهه متفاوت خبر داد.

نخست وزیر اسرائيل می‌گوید کارزار علیه تهران همچنان ادامه دارد. 

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائيل روز یکشنبه ۲۷ مه/ ۶ خرداد با اشاره به صحبت‌هایش با وزیر خارجه آمریکا، گفت: «در صحبت‌هایی که با وزیر خارجه پمپئو داشتم از تصمیمات آمریکا در خصوص توافق هسته‌ای ایران و همچنین فعالیت‌های منطقه‌ای این کشورتشکر کردم.»

نتانیاهو که در جمع خبرنگاران و پس از خروج از جلسه کابینه صحبت می‌کرد همچنین از تشکیل کارزاری علیه ایران در سه جبهه خبر داد. «در این سه جبهه ما نخست از دسترسی ایران به تسلیحات هسته‌ای جلوگیری می‌کنیم. همچنین اجازه نمی‌دهیم حضور نظامی این کشور در سوریه تثبیت شود. ضمن اینکه مانع این می‌شویم که تلاش‌های ایران برای انتقال سلاح از سوریه به لبنان و یا تولید سلاح در لبنان که در جهت تغییر قاعده بازی در منطقه انجام می‌شود، به نتیجه برسد.»

**بیشتر بخوانید: **

نخست وزیر اسرائيل همچنین با اشاره به اینکه این مقابله حق طبیعی اسرائيل است، افزود: «این سلاح‌ها برای استفاده علیه اسرائيل آماده و تولید شده‌اند. پس این حق طبیعی ماست که مقابل آن بایستیم؛ اجازه ندهیم سلاح به لبنان منتقل شود و یا در لبنان تولید شود.»

بنیامین نتانیاهو همچنین در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار داشت: «ما هیچ حمله‌ای را از نوار غزه تحمل نمی‌کنیم.» 

در هفته‌های اخیر به ویژه پس از خروج دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای با ایران، تنش‌ها بین ایران و اسرائيل شدت گرفته و حتی کار به تبادل آتش در سوریه و بلندی‌های جولان هم کشیده شده است.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ایران و اسرائیل