پسری به نام «معجزه» در قایق پناهجویان در ساحل ایتالیا متولد شد

پسری به نام «معجزه» در قایق پناهجویان در ساحل ایتالیا متولد شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تلاش مقامات ایتالیایی برای جلوگیری از ورود مهاجران از لیبی سبب شده است که تعداد پناهجویان امسال نسبت به سال گذشته ۸۵ درصد کاهش یابد.

آگهی

یک نوزاد پسر به نام «معجزه» در قایق نجات پناهجویان در ساحل ایتالیا متولد شد. این پناهجویان که از لیبی به سمت ایتالیا در حرکت بودند توسط کشتی‌های فعال در زمینه های بشردوستانه نجات یافته و به سمت سواحل ایتالیا هدایت شدند.

مامایی که در تولد این کودک به مادرش کمک کرده بود گفت که حال مادر و پسر خوب است. معجزه که ۲.۸ کیلوگرم وزن دارد اولین کودک در سال جاری و در مجموع ششمین نوزادی است که در قایق‌های نجات پناهجویان متولد می‌شود.

به گفته مقامات ایتالیا کشتی‌های بشردوستانه در طی سه روز گذشته حدود ۱,۸۰۰ پناهجو را نجات دادند و ماموران گارد ساحلی ایتالیا نیز جسد یک پناهجو را از آب گرفتند.

تلاش مقامات ایتالیایی برای جلوگیری از ورود مهاجران از لیبی سبب شده است که تعداد پناهجویان امسال نسبت به سال گذشته ۸۵ درصد کاهش یابد.

لیبی مقصد پناهجویانی است که قصد دارند خود را به اروپا برسانند و به همین سبب این کشور به بهشت قاچاقچیان انسان تبدیل شده است. اما اخیرا گارد ساحلی لیبی به نیروهای خود اجازه شلیک داده است و به همین دلیل قایق‌های کمتری وارد دریا می شوند؛ بنابراین تعداد زیادی مهاجر و پناهجو روی دست قاچاقچیان انسان مانده‌اند.

سیاست‌های اخیر دولت لیبی در این رابطه سبب شده است پناهجویانی که همه دارایی خود را فروخته‌اند تا از طریق لیبی و سفر دریایی از مدیترانه راهی اروپا شوند، بدون پول در این کشور سرگردان شده و برخی نیز به عنوان برده در بازار برای کارهای کشاورزی و حفاری به فروش برسند.

بیشتر بخوانید:

سیاست‌های ضدمهاجر ایتالیا

مردم ایتالیا اسفندماه گذشته در انتخابات پارلمانی این کشور شرکت کردند که در طی آن احزاب پوپولیستی، ساختار ستیز و مخالف اتحادیه اروپا بالاترین آرا را کسب نمودند.

یکی از موضوعات مهم در این انتخابات مسئله پناهجویان بود چرا که این کشور یکی از دروازه‌های مهم ورودی اروپا برای مهاجرانی است که می خواهند از طریق دریای مدیترانه به قاره سبز راه یابند. دولت جدید ایتالیا تعیین خواهد کرد میزبان چه تعداد از این مهاجران خواهد بود.

چهارشنبه گذشته سرجیو ماتارلا، رئیس‌جمهوری ایتالیا جوزپه کنته که از سوی رهبران حزب پوپولیستی پنج ستاره وحزب راست‌گرای افراطی لیگ معرفی شده بود، به مقام نخست‌وزیری این کشور منصوب کرد.

احزاب حاکم بر ایتالیا که سیاست‌های سرسختانه‌ای در قبال پناهجویان دارند به دنبال راه‌هایی برای ممانعت از ورود مهاجران از راه دریا به ایتالیا هستند.

احزاب ضدساختار لیگا و جنبش پنج ستاره در پیش نویس برنامه ۴۰ صفحه ای ائتلاف به دنبال اجرای اجباری سهمیه بندی پناهجویان در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، برقراری رابطه نزدیک تر با روسیه به عنوان شریک ایتالیا و بازنگری در معاهدات اتحادیه اروپا هستند.

از دیگر برنامه‌های این احزاب ثبت هویت همه واعظان مسلمان و برگزاری همه پرسی در مناطق مختلف ایتالیا برای ساخت مساجد جدید است. آنها همجنین قصد دارند انجمن‌های «افراط گرای» اسلامی و مساجد به ثبت نرسیده را تعطیل کنند.

بیشتر بخوانید:

حال جسمانی مادر و فرزند خوب است
ماما خبر تولد نوزاد را به دیگر پناهجویان اعلام کرد
خبر تولد این نوزاد موجی از شعف و امید را در بین پناهجویان ایجاد کرد

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تولد نوزاد در مترو؛ استفاده رایگان از شبکه حمل و نقل پاریس تا ۲۵ سالگی

ناپدید شدن ۹۰ نفر در حادثه واژگون شدن قایق پناهجویان در مدیترانه

لیبی؛ بازاری برای مهاجران آفریقایی که به بردگی کشیده می شوند