Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نتایج یک پژوهش: ۶۰ درصد از خلبانان در هنگام پرواز خسته هستند

نتایج یک پژوهش: ۶۰ درصد از خلبانان در هنگام پرواز خسته هستند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یافته‌های کلیدی این مطالعه حاکی از آن است که ۶۰ درصد از آنان در هنگام پرواز خسته هستند و ۵۱ درصد از خلبانان مورد مطالعه نیز گزارش دادند که کارفرمایانشان در خطوط هوایی نسبت به خستگی آنها بی‌توجهی می‌کنند.

آگهی

نتایج تحقیقات دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE) و سازمان نیمه‌دولتی یوروکنترل (EUROCONTROL) حاکی از آن است که بیش از نیمی از خلبانان هواپیماهای مسافربری در هنگام پرواز احساس خستگی می‌کنند.

در این طرح مطالعاتی از ۷ هزار و ۲۳۹ خلبان اروپایی که در مجموع ۱۴٪ از کل خلبانان خطوط هوایی شرکت‌های اروپایی را در برمی‌گیرند، سوالاتی در مورد ایمنی پرواز پرسیدند.

یافته‌های کلیدی این مطالعه حاکی از آن است که ۶۰ درصدس از آنان در هنگام پرواز خسته هستند و ۵۱ درصد از خلبانان مورد مطالعه نیز گزارش دادند که کارفرمایانشان در خطوط هوایی نسبت به خستگی آنها بی‌توجه هستند. همچنین ۲۸ درصد از خلبانان معتقد بودند که تعداد کارکنان پروازها به اندازه‌ای نیست که بتواند ایمنی پرواز را تامین کند. در مجموع تنها ۲۰٪ از خلبانان مورد بررسی بر این باورند که شرکت‌های طرف قرارداد آنها در مورد سلامت و رفاه خلبانان و همینطور مسائل مربوط به ایمنی پرواز دقیق هستند.

از دیگر نتایج بدست آمده در این تحقیق می‌توان به درصد بالای آگاهی خلبانان شرکت کننده در این مطالعه نسبت به مسائل ایمنی اشاره کرد. با این حال اغلب آنان نسبت به بی‌توجهی کارفرمایانشان در مورد وضعیت صحت و سلامت کادر پروازی در زمان پرواز معترض بودند.

دکتر تام ریدر، دانشیار روانشناسی اجتماعی در دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن گفت: «خلبانان و کارکنان خطوط هوایی باید در مورد ایمنی پرواز با یکدیگر گفتگو کنند چرا که نتایج آن برای صنعت هوایی بسیار مهم است. گفتگو کمک خواهد کرد تا با مشکلات خلبانان و کادر پروازی آشنا شویم و ایمنی پرواز را ارتقا بخشیم.»

دکتر آنام پاراند از دیگر محققان این پروژه نیز گفت: «این پژوهش فرصت‌های آموزشی را برای شرکت‌های هواپیمایی فراهم می‌کند تا کار خود را برپایه اصول ایمنی بنا کنند.»

وی در ادامه افزود: «ایجاد تعادل میان نیازهای خلبانان و سودآوری شرکت‌های هوایی با دشواری‌هایی همراه است، اما با توجه به افزایش تعداد مسافران و پروازها شرکت‌های هوایی باید تلاش کنند تا ایمنی پرواز را افزایش دهند.»

در نهایت محققان این پژوهش نتیجه گرفتند با توجه به اینکه نقص ایمنی مهمترین عامل حوادث هوایی در جهان است، اما بی‌توجهی نسبت به خستگی خلبانان می‌تواند ایمنی پرواز را کاهش داده و خطرساز شود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طولانی ترین پرواز هوایی جهان در نیویورک به زمین نشست

خرید یک هواپیما با پول پس انداز یک عمر برای نجات پناهجویان

کرملین: پوتین در سانحه هوایی نمی‌میرد