Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

موگرینی: برجام هیچ جایگزینی ندارد

موگرینی: برجام هیچ جایگزینی ندارد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شخصیت‌های سیاسی در جهان واکنش‌های متفاوتی نسبت به سخنرانی وزیر خارجه آمریکا داشته‌اند.

آگهی

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به صحبت‌های مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا واکنش نشان داد. خانم موگرینی در بیانیه‌ای برجام را حاصل بیش از یک دهه مذاکرات پیچیده و حساس دانست که متعلق به جامعه بین‌المللی است و به تایید شورای امنیت هم رسیده است.

خانم موگرینی در ادامه این بیانیه می‌گوید: «برجام، هرگز برای پرداختن به تمامی موضوعات در روابط با ایران طراحی نشده است. ضمن اینکه سخنرانی وزیر خارجه پمپئو مشخص نکرد چطور خروج از برجام منطقه را در برابر تهدید اشاعه هسته‌ای امن‌تر کرده یا خواهد کرد یا اینکه چطور ما را در موقعیت بهتری برای اثرگذاری بر رفتارهای ایران در حیطه‌های خارج از برجام قرار می‌دهد. برجام هیچ جایگزینی ندارد.»

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین گفت: «اتحادیه اروپا، تا زمان پایبندی ایران به تعهدات هسته‌ای خود، به تداوم اجرای کامل و موثر برجام پایبند است و پایبند خواهد بود و جامعه بین‌الملل انتظار دارد تمامی طرف‌ها به الزاماتی که بیش از دو سال پیش به آنها متعهد شده‌اند پایبند بمانند.»

وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه با حمایت از تصمیم رئیس جمهوری این کشور برای خروج از توافق هسته‌ای ایران، ۱۲ شرط را برای گفتگو با تهران تایید کرد. حسن روحانی، رئیس جمهوری و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران واکنش تندی به این سخنرانی نشان دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرکل: آلمان و چین به برجام پایبند می‌مانند