Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دادگاه شکایت اپل از سامسونگ به اتهام کپی برداری برگزار می شود

 دادگاه شکایت اپل از سامسونگ به اتهام کپی برداری برگزار می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت اپل خواستار دریافت غرامتی به مبلغ یک میلیارد دلار از سامسونگ شده است اما شرکت سامسونگ می گوید که تنها حاضر به پرداخت ۲۸ میلیون دلار به اپل است.

آگهی

روز دوشنبه دادگاهی در ایالت کالیفرنیای آمریکا برای تعیین میزان خسارتی که سامسونگ باید به اپل بپردازد تصمیم گیری خواهد کرد.

شرکت اپل از سال ۲۰۱۱ رقیب خود سامسونگ را متهم کرده که برخی ویژگی‌های منحصر به فرد آیفون را در طراحی گوشی‌های تلفن‌های هوشمند خود کپی کرده است. این ویژگی ها که اپل می گوید از روی گوشی های آیفون کپی شده شامل طراحی قاب گوشی‌های سامسونگ و همچنین نوع طراحی های آیکون‌های آن است.

در پی این اتهامات شرکت اپل خواستار دریافت غرامتی به مبلغ یک میلیارد دلار از سامسونگ شده است. شرکت سامسونگ پرداخت خسارت را رد نکرده است با این حال اختلاف دو طرف بر سر مبلغ آن است. شرکت سامسونگ می گوید حاضر به پرداخت ۲۸ میلیون دلار به اپل است.

وکیل شرکت سامسونگ گفته است این شرکت نمی گوید که حاضر به پرداخت خسارت نیست اما سامسونگ نمی توانند تمام سود ناشی از تلفن های مورد دعوا را به اپل پرداخت کند.

دعوای اپل و سامسونگ پرسش از چگونگی حفاظت از اختراعات را برای اپل و بسیاری دیگر از شرکت ها مطرح کرده است. وکیل اپل می گوید وقتی یک شرکت طراحی های رقیبش را کپی می کند «در اصل به تقلب دست زده است و این کار درستی نیست.» یکی دیگر از وکلای اپل می گوید این اقدام مانند این است که «یک شرکت اتومبیل سازی شکل بیرونی فولکس قورباغه‌ای را کپی کند برای اینکه یک مدل رقیب در بازار عرضه کند.»

**بیشتر بخوانید: **

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سامسونگ به پرداخت ۵۳۳ میلیون دلار به اپل محکوم شد

به زودی: پایان عمر آیفون ۱۰، عرضۀ iPhone SE 2

با پایان پروژه اینتل سرنوشت عینک‌های هوشمند چه خواهد شد؟