آلمان دادن اقامت به خانواده پناهجویان را سخت‌تر می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews  با استفاده از  AP
آلمان دادن اقامت به خانواده پناهجویان را سخت‌تر می‌کند

ائتلاف حاکم آلمان توافق کرد تا قوانین مربوط به ویزای پیوستن همسر و فرزند به خانواده پناهجویان در این کشور را سخت‌تر کند.

 بر طبق قوانین، پناهجویی که موفق به دریافت اقامت پناهندگی شده می‌تواند برای پیوستن اعضای خانواده‌اش (همسر و فرزندان) به وی در کشور میزبان، درخواست «ویزای پیوستن به خانواده» دهد.

هفته گذشته کابینه قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن ماهانه حداکثر ۱۰۰۰ پناهجویایی که وضعیت قانونی‌شان در حال بررسی است اما دارای اقامت موقت قانونی در کشور آلمان هستند ، می‌توانند درخواست «ویزای پیوستن به خانواده» دهند. دو سال پیش اجازه درخواست «ویزای پیوستن به خانواده» برای چنین پناهجویانی (پناهجویان دارای اقامت موقت) لغو شده بود.

بیشتر بخوانید: مادربزرگ ۱۱۱ ساله اهل کوبانی؛ پیرترین پناهجو در یونان

طبق قوانین جدید، پناهجویانی که قبلا مرتکب جرائم سنگین شده باشند، اجازه درخواست «ویزای پیوستن به خانواده» را نخواهند داشت. پناهجویانی که سابقه خشونت و بنیادگرایی داشته باشند نیز حق چنین درخواستی را نخواهند داشت. البته این قانون برای کسانی‌که بتوانند ثابت کنند که عقاید بنیادگرایانه‌شان را کنار گذاشته و از گذشته پشیمانند، استثناء قائل می‌شود. این استثناء مورد انتقاد شدید محافظه‌کاران کابینه مرکل قرار گرفته است. آن‌ها می‌گویند ائتلاف حاکم موافقت خود را برای حذف استثناء اعلام کرده است.

بیشتر بخوانید: گزارش ویژه یورونیوز از خشونت بی سابقه پلیس علیه پناهجویان در کاله